Szukaj

„Razem wieś upiększamy i atrakcje zapewniamy” taki tytuł nosi projekt organizowany w ramach programu SPOŁECZNIK który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 26 sierpnia 2017 roku w Łukowicach.

Wniosek „Razem wieś upiększamy i atrakcje zapewniamy” złożony przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Cedyńskiej wraz z grupą nieformalną, zakwalifikował się do dofinansowania.

Akcja rozpocznie się o godzinie 16:00 w sercu sołectwa, tj. boisku i placu zabaw, niedaleko świetlicy wiejskiej. Rozpoczniemy od wspólnego malowania doniczek i sadzenia w nich roślin.

W ramach wydarzenia planuje się drużynowy turniej piłki nożnej poprowadzony przez Marcina Garleja - jest to osoba od dziecka związana ze sportem, a konkretnie piłką nożną, wychowanek i wieloletni zawodnik klubu sportowego Świt Szczecin- Skolwin, uczestnik i medalista Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej. W 2015 roku zajął II miejsce w plebiscycie na najpopularniejszego piłkarza 3 ligi w województwie zachodniopomorskim.

Przewiduje się animacje dla dzieci, takie jak malowanie buziek, bańki mydlane zabawy i konkursy ruchowe dla dzieci, których założeniem będzie dzielenie się szczęściem i przekazywanie sobie pozytywnej energii. Organizatorzy zapewniają drobny poczęstunek w formie ogniska, napoje bezalkoholowe oraz słodkości, które przygotują miejscowe gospodynie.

Planuje się również pokazy umiejętności Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. W zależności od warunków atmosferycznych dodatkowe atrakcje zapewnione m.in. przez motoparalotnie nad Odrą oraz Star Paintball.

Efektem realizowanego projektu „Razem wieś upiększamy i atrakcje zapewniamy” ma być stworzenie przyjaznego otoczenia strefy wspólnej dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz zapewnienie im atrakcji, które pozwolą zagospodarować im czas wolny. Dzięki zaangażowaniu społeczności i organizacji wydarzeń towarzyszących planuje się niezwykle barwny dzień.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do Łukowic

„Razem wieś upiększamy i atrakcje zapewniamy”