Szukaj

Matka, żona i pisarka – i jak sama o sobie mówi:  z dużym akcentem na podglądacza życia codziennego, zdarzeń ulotnych i przypadkowych sytuacji -  Dorota Schrammek  była gościem spotkania w Bibliotece Miejskiej w Cedyni z cyklu „Piszę więc jestem”, 10 maja 2016r. 

Po warsztatach pisarskich z uczniami Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, odbyło się trzecie spotkanie autorskie z dorosłymi czytelnikami, które przybrało formę swobodnej i wielowątkowej  rozmowy z pisarką  o istocie pisania, bohaterach powieści, spotkanych ludziach na swojej drodze twórczej.

Dorota Schrammek gościem nowego cyklu spotkań w Bibliotece

Autorka felietonów do czasopism kobiecych, po 14 latach zadebiutowała powieścią „Stojąc pod tęczą” (2015r). Po opublikowaniu kolejnych dwóch książek „ Horyzonty uczuć” i „Na brzegu życia”, kończy właśnie kolejną część tzw. „trylogii pobierowskiej”, której akcja w większości rozgrywa się w Pobierowie nad Bałtykiem.  Jej sposób na pisanie to nie czekanie na wenę, a samozaparcie i postanowienie pisania 10 000 znaków dziennie, które na drugi dzień zawsze można poprawić. Wydane książki przyniosły popularność, a co za tym idzie całkowicie zmieniło życie prywatne pani Doroty. Za miesiąc zostanie wydana jej czwarta powieść, a przed pisarką kolejne podróże i spotkania z czytelnikami, m.in. na targach książki. Pracę twórczą, z sukcesem, próbuje pogodzić z wychowywaniem trójki dzieci. Pani Dorota jest bardzo dobrym mówcą i animatorem, co przełożyło się na świetnie poprowadzone warsztaty z pisania  z dziećmi z cedyńskich szkół, a także wpłynęło na atmosferę spotkania autorskiego z czytelnikami.

Spotkanie, prowadzone przez Dorotę Tondel i Kamilę Baran, było jednym z wydarzeń organizowanych w ramach XIII edycji programu Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

GALERIA