Szukaj

Uroczystą Mszą świętą odpustową z relikwiami św. Ojca Pio w Roku Świętym Miłosierdzia w kościele pw. Matki Bożej Królowej Korony Polskiej, odprawioną przez ks kanonika Mieczysława Piotrowskiego i ks proboszcza Leszka Lubinieckiego, rozpoczął się majowy piknik w Żelichowie.

Dzień Flagi RP w Gminie Cedynia zorganizowany został przez Parafię i Radę Sołecką w Żelichowie. Po mszy i procesji wszyscy przybyli mieszkańcy i goście wykonali wspólną fotografię na tle udekorowanego polską flagą Kościoła. Wspólna Agapa przygotowana przez panią Sołtys Marię Kraszczyńską i mieszkanki Żelichowa, biesiada śpiewacza z zespołem Nastroje z Morynia, występy młodzieży z koła muzycznego pana Janusza Russaka  oraz gry, konkursy i zabawy towarzyszyły prelekcji o historii miejscowości wygłoszonej przez Pawła Pawłowskiego. Swoja wiedza dotyczącą Waldensów w Żelichowie dzielił się również pan Andrzej Kordylasiński, Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Cedyńskiej i orędownik turystycznego szlaku waldensów.

Prelekcja wprowadziła nas w spacer po miejscowości, która zakończyliśmy w gospodarstwie pani Małgorzaty i Tomasza Siergiejów, gdzie oprócz okazałego i zabytkowego założenia parkowo-dworskiego funkcjonuje stajnia i hodowla koni rasy red wine.

Prawdziwie wiejski klimat majowego pikniku, pogoda, przepyszne domowe ciasta oraz ciekawy program przygotowany przez instruktorów z Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu,  udzieliły się rodzinom z dziećmi, seniorom oraz gościom przybyłym z innych miejscowości Gminy Cedynia oraz Powiatu Gryfińskiego. Wspólne uczczenie święta flagi Polski w formie pikniku pozwoliło nam także na integrację oraz bliższe poznanie dziejów Żelichowa.

„Bezmierny jest nasz dług wdzięczności” K. I. Gałczyński

Sołtys i Rada Sołecka Żelichowa bardzo serdecznie dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w zorganizowanie i przygotowanie „Pikniku majowego z okazji Dnia Flagi RP” dnia 2 maja 2016.

Szczególne podziękowania składamy na ręce dyrektora COKiS p. P. Pawłowskiego, proboszcza ks. L. Lubinieckiego, państwa M. i T. Siergiej „Red Wine” oraz pań, które przygotowały ciasta na wspólną Agape.

GALERIA