Szukaj

Arcybiskup Metropolita Szczecińsko – Kamieński Andrzej Dzięga zaprasza na Dożynki Archidiecezjalne, które odbędą się w niedziele 30 sierpnia br., w Pyrzycach, gdzie zgromadzą się przedstawiciele starostw, gmin, sołectw i wiernych. 

Nie zabraknie również delegacji z Gminy Cedynia w osobach pani Burmistrz Gabrieli Kotowicz, dyrektora COKiS Pawła Pawłowskiego, pani Sołtys Lubiechowa Górnego Anny Numryk oraz Bractwa Historycznego Comitatus. Zaprezentujemy cedyński wieniec dożynkowy oraz zaprosimy na gminne święto plonów, które w tym roku, odbędzie się 12 września w Lubiechowe Górnym.

Dożynki Archidiecezjalne

Uroczystości w Pyrzycach będą miały miejsce w parafii pw. Najświętszej Marii Panny Bolesnej, gdzie o godz. 14:00 nastąpi prezentacja wieńców dożynkowych. O godz. 15:00 rozpocznie się Msza  Święta dziękczynna za tegoroczne plony.

DOŻYNKI ARCHIDIECEZJALNE W PYRZYCACH
niedziela 30 sierpnia 2015 r.
Parafia pw. Najświętszej Marii Panny Bolesnej
ul. Staromiejska 28 ; Pyrzyce

PROGRAM:
14:00 – Prezentacja wieńców dożynkowych
15:00 - Msza  Święta dziękczynna za tegoroczne plony pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana ,,Dzielenie się chlebem” – poświęcenie i rozdanie chleba
17:00 – Program po Mszy św. ok. godz. 17:00
- Poczęstunek gości dożynkową grochówką z kuchni polowej
- występy lokalnych zespołów muzycznych ( Zespół Wokalny ,,Seniorita” Pyrzyce, Zespół Śpiewaczy „Pyrzyczanka” Pyrzyce, Zespół Śpiewaczy ,,Jarzębina” Kozielice, Kapela ,,Poranek” Tetyń, kapela z muzyka irlandzką  „From Pyritz” z Pyrzyc)
- Prezentacja potraw z regionu ( między innymi: pierogów, kulebiaków, wyrobów z pasiek, ciast z wypieków domowych, wędlin i swojskiego jadła)
- Degustacja chleba i ,,Ciastek Ottonowych” przygotowanych przez lokalną piekarnię ,,Aga”
- Prezentacja rękodzieła regionalnego i sztuki artystów z regionu.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!