Szukaj

Cedyńskie Stowarzyszenie Wrzosowe Wzgórza obchodziło wczoraj 10-lecie utworzenia.

Podziękowaniom dla sponsorów i zasłużonych członków stowarzyszenia, towarzyszyły gratulacje ze strony zaproszonych gości  i życzenia dalszej aktywności na rzecz lokalnej społeczności Gminy Cedynia i Powiatu Gryfińskiego. W imieniu samorządu, gratulacje złożyła pani Burmistrz Gabriela Kotowicz i Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Nowak. Na ręce Prezes pani Lucyny Żywickiej, Gmina Cedynia przekazała bon o wartości 1.000zł na realizację wybranego działania w ramach celów statutowych.

Cedyńskie Stowarzyszenie Wrzosowe wzgórza powstało w 2005 roku. Obecnie liczy ponad 60 członków. Większość z nich to osoby aktywne w dawnym kole Związku Emerytów i Rencistów. Mottem organizacji jest : działać mądrze, pomagać, a nie wyręczać. Działania, jakie podejmowano w minionym dziesięcioleciu to przede wszystkim nauczanie samodzielności i kreatywności, postaw wzajemnej pomocniczości mieszkańców wsi na terenie naszej Gminy. Jedną z form aktywizacji i integracji społeczności są podróże, dzięki którym ich uczestnicy mogli poznawać swój region, a także bogactwo kulturowe Polski i Europy. Obcowanie z kulturą i sztuką umożliwiają wyjazdy na spektakle teatralne, wystawy i koncerty muzyczne. Podróże są również okazją do nawiązywania kontaktów z innymi stowarzyszeniami i promocji walorów turystycznych naszej gminy. Aktywność stowarzyszenia została doceniona przez Starostę gryfińskiego, który uhonorował Wrzosowe Wzgórza statuetką Bociana w 2013 roku.

Stowarzyszenie utrzymuje się ze składek i pomocy osób wspierających działalność tej organizacji. Od niedawna Wrzosowe Wzgórza zostały członkami Dolnoodrzańskiej Inicjatywy Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Składając gratulacje z okazji jubileuszu, Gmina Cedynia życzy wielu dalszych sukcesów w realizacji działań na rzecz lokalnej społeczności.

{gallery}2015/20150806/{/gallery}