Szukaj

21 lipca 19-osobowa grupa uczniów cedyńskich szkół zaangażowanych w życie świetlic COKiS wyjechała pod opieką pani Renaty Misiury i Mileny Kroczak na polsko-niemieckie warsztaty taneczne  do Lunow.

Pobyt w Lunow okazał się niezwykle atrakcyjny. Uczestnicy pod okiem profesjonalnej kadry ćwiczyli swoje umiejętności taneczne. Instruktorka Vanessa Mason uczyła tańca Hip-Hop dziewczęta, natomiast chłopcy ćwiczyli breakdance z Kingsley-em Kyeremeh. Zajęcia taneczne zajmowały uczestnikom kilka godzin dziennie i były niezwykle wyczerpujące. Jednak nasi podopieczni znosili je dzielnie i byli zadowoleni z treningów. Organizatorzy oprócz posiłków,  noclegów i treningów tanecznych zapewnili również atrakcje, czas wolny spędziliśmy aktywnie, m.in. pływaliśmy kajakami, grillowaliśmy i jeździliśmy na plażę. Na zakończenie warsztatów została zorganizowana dyskoteka. Dodatkowo uczestnicy warsztatów szlifowali swoje umiejętności językowe. 

25 lipca na zakończenie projektu odbył się pokaz taneczny, na który przybyli rodzice i znajomi biorących udział w warsztatach uczestników oraz mieszkańcy Lunow. Występ bardzo się wszystkim podobał, na zakończenie tancerze otrzymali gromkie brawa.

Czas na warsztatach tanecznych minął szybko i miło. Uczestnicy nawiązali nowe przyjaźnie i zdobyli nowe umiejętności. Kiedy 25 lipca przyszedł czas powrotu do domów, uczestnicy zapewniali, że w przyszłym roku ponownie spotkają się w Lunow.

{gallery}2015/20150729/{/gallery}