Szukaj

Zapraszamy na warsztaty przyrodniczo-historyczne pt. "O historii i naturze w kulturze Starego Kostrzynka", w piątek 14 sierpnia 2015r  do Starego Kostrzynka w gminie Cedynia.

 

Warsztaty adresowane są do pracowników urzędów – wydziałów kultury, promocji, turystyki, ochrony środowiska, pracowników instytucji kultury. Celem warsztatów jest poznanie dziedzictwa kulturowego miejscowości na przykładach architektury typowej dla regionu Dolnej Odry i przyrody Cedyńskiego Parku Krajobrazowego. Praktyczne umiejętności pozwolą na efektywniejsze wykorzystanie informacji w planowaniu działań urzędów i ośrodków kultury.

Warsztaty odbędą się w świetlicy wiejskiej w Starym Kostrzynku. Uczestnictwo bezpłatne.

prowadzenie:
Biuro Dokumentacji Zabytków w Szczecinie
Zespół Parków Krajobrazowych woj. zachodniopomorskiego

Program warsztatów
12.00 – 16.00
Warsztaty dwu tematyczne:
1.    Środowisko przyrodnicze regionu Starego Kostrzynka i Cedyńskiego Parku Krajobrazowego
Warsztaty plenerowe o murawach kserotermicznych z pracownikami Zespołu Parków Krajobrazowych, praktyczne wskazanie gatunków i informacja o tym, co robić aby przetrwały w naszym krajobrazie
2.    Budownictwo ryglowe Doliny Dolnej Odry.
W ramach spaceru, uczestnicy warsztatów będą wędrować przez miejscowość poznając najważniejsze i charakterystyczne obiekty zabudowy Starego Kostrzynka. Pracownicy Biura Dokumentacji Zabytków w Szczecinie jako opiekunowie merytoryczni będą informować o wartościach historycznych mijanych na trasie obiektów.
15.00 – Wspólny posiłek dla uczestników warsztatów w świetlicy wiejskiej połączony w prelekcją nt. lokalnego dziedzictwa kulinarnego i produktów regionalnych.

osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie swojego udziału w warsztatach do dnia 11 sierpnia 2015r na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
[ilość miejsc jest ograniczona]

organizatorzy: Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu, Sołtys i Rada Sołecka w  Starym Kostrzynku

warsztaty odbywają się w ramach wydarzenia „NAD ROZLEWISKIEM- Święto Starego Kostrzynka”

Warsztaty w Starym Kostrzynku