Szukaj

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lubiechowa Dolnego już po raz kolejny zorganizowało dla swoich mieszkańców wycieczkę do Warszawy, która odbyła się w dniach 1-4 maja 2019r.

Program ramowy wycieczki był bardzo bogaty. Podczas pobytu w stolicy zwiedziliśmy Zamek Królewski, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin i Muzeum Powstania Warszawskiego. Spacerowaliśmy po Łazienkach Królewskich oraz parku i pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Zapaliliśmy znicze na Cmentarzu Powązkowskim (Stare Powązki), na którym spoczywają zasłużeni dla kraju Polacy: Władysław Reymont, Stanisław Moniuszko, prezydent Ignacy Mościcki i inni. Odbyliśmy także krótką przejażdżkę metrem i wyjechaliśmy na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki, z którego podziwialiśmy piękną panoramę miasta. Ostatniego dnia, zwiedzając Stadion Narodowy, który zrobił na nas ogromne wrażenie, przeszliśmy trasą „Poczuj się jak VIP”.

W dniach, w których przebywaliśmy w Warszawie, odbywały się uroczystości państwowe związane ze świętami majowymi. Ku naszej radości, w Zamku Królewskim, spotkaliśmy Pana Prezydenta Andrzeja Dudę. Obserwowaliśmy również  defiladę ”Silni w sojuszach”, w której wzięło udział ponad 2000 żołnierzy, 200 pojazdów wojskowych, 80 samolotów oraz służby mundurowe i wojskowe innych państw NATO.

Wróciliśmy do domu bardzo zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń.

Mieszkańcy Lubiechowa Dolnego, uczestnicy wyjazdu, serdecznie dziękują p. Robertowi Cabanowi za sprawne zorganizowanie wyjazdu i bogaty program wycieczki, p. Rafałowi-kierowcy za wyjątkową cierpliwość i bezpieczną jazdę.

Uczestnicy dziękują  Urzędowi Miejskiemu w Cedyni oraz Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Lubiechowa Dolnego za częściowe sfinansowanie kosztów przejazdu.

Uczestnicy wycieczki
do Warszawy

{gallery}2019/097/{/gallery}