Szukaj

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu w imieniu Gminy Cedynia oraz Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Gmin Cysterskich, ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Jarmarku Cysterskim, organizowanego w ramach programu Jubileuszowego Forum Szlaku Cysterskiego oraz wojewódzkiej inauguracji Europejskich Dni Dziedzictwa w Cedyni.

Jarmark Cysterski odbędzie się w dniu 5 września 2015r w godzinach 12.00 – 18.00 przy Hotelu Klasztor w Cedyni, ul. M. Konopnickiej 10. Pragniemy zaprezentować wytwórców wyrobów lokalnych: produktów spożywczych, rękodzieła, sztuki sakralnej i ludowej.
 
Forum Szlaku Cysterskiego to jedno z nielicznych tego typu spotkań w Polsce, poświęconych problematyce upowszechniania i ochrony dziedzictwa kulturowego związanego z tradycją zakonu cystersów.
 
W dniach 3-6 września 2015r w Cedyni spotkają się gospodarze obecnych i dawnych obiektów stanowiących cysterskie dziedzictwo w Polsce, usytuowanych na jednej z głównych dróg kulturowych Europy. Forum jest również miejscem debaty przedstawicieli środowisk naukowych, organizatorów turystyki oraz wszystkich zainteresowanych kulturą, tradycją i znaczeniem obecności Szarych Mnichów w historii Kościoła i Europy. Wydarzenie stanie się doskonałą okazją do zaprezentowania bogactwa dziedzictwa kulturowego cystersów w Polsce, także w kontekście jego znaczenia międzynarodowego.

Jubileuszowe Forum Szlaku Cysterskiego, nawiązuje do obchodów 900- lecia założenia opactwa cystersów w Clairvaux (Francja) przez św. Bernarda - kolebki opactw założonych na terenie obecnego województwa zachodniopomorskiego. Pierwsze Forum odbyło się w 2005 roku w Bierzwniku, a jego idea jest kontynuowana corocznie w różnych regionach Polski.
 
Zapraszamy Państwa do udziału w planowanym wydarzeniu i prezentacji Państwa wyrobów podczas Jarmarku Cysterskiego.
Prosimy o informacje o Państwa możliwościach technicznych – namiot/stoisko/stragan (wymiary) oraz krótką charakterystykę działalności.
 
Z naszej strony zapewniamy: możliwość sprzedaży wyrobów podczas jarmarku oraz dostęp do prądu. Szczegóły udziału prosimy uzgadniać z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod nr 91 - 414-41-31
 
Liczymy na życzliwe przyjęcie naszego zaproszenia, mając nadzieję, że Jarmark Cysterski będzie stałym punktem corocznych spotkań właścicieli obiektów pocysterskich w Polsce.

Serdecznie zapraszamy!

Z wyrazami szacunku

Paweł Pawłowski

dyrektor