Szukaj

Sobotnie popołudnie w Cedyni zdominowały obchody Święta Konstytucji 3. Maja oraz Dnia Strażaka.

Na cmentarzu miejskim, przy obelisku poświęconym pamięci zmarłych strażaków odbyła się uroczysta zbiórka druhów z gminy Cedynia oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Przy płycie pamiątkowej kwiaty złożył burmistrz Cedyni Adam Zarzycki, zastępca burmistrza Małgorzata Karwan, delegacja Zespołu Szkolno Przedszkolnego z dyrektorem Moniką Nawrot na czele, Strażacy, młodzi druhowie z MDP.

W kościele pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Cedyni, w towarzyszeniu pocztów sztandarowych jednostek gminnych OSP, ksiądz kanonik dziekan Michał Kostrzewa celebrował w Święto Maryi Panny mszę w intencji Ojczyzny i Strażaków, po której złożono kwiaty pod posągiem Maryi przed kościołem.

Po uroczystym przemarszu z kościoła do amfiteatru rozpoczęły się oficjalne uroczystości z okazji Dnia Strażaka, w których uczestniczyli między innymi – burmistrz Cedyni Adam Zarzycki, zastępca burmistrza Małgorzata Karwan, przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Głowniak, ksiądz dziekan kanonik Michał Kostrzewa, komendant posterunku policji w Cedyni Robert Szpilski, Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego OSP Paweł Trzaskoś, prezes zarządu gminnego OSP Zbigniew Lechowski oraz komendant gminny OSP Łukasz Kalarus. Na uroczystości wręczono awanse oraz odznaczono i uhonorowano wyróżniających się strażaków oraz jednostki. Odbyła się też uroczystość zaprzysiężenia młodych druhów.

Po oficjalnych uroczystościach wszyscy mogli zasiąść do przygotowanej przez COKiS biesiady oraz potańczyć przy zaproszonych zespołach i dyskotece.

GALERIA