Szukaj

W dniu 21 marca Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu zorganizował powitanie wiosny. Zabawa zaczęła się od wiosennego pochodu, który przeszedł ulicami Cedyni na Plac Wolności, gdzie czekali już na nas strażacy oraz rodzice wraz z dziećmi. Na początku, na przygotowanym wcześniej ognisku, każdy mógł upiec sobie pyszne kiełbaski. Po posileniu się przyszedł czas na dalszą zabawę.

Dla najmłodszych uczestników przygotowana została ścianka, na której dzieci mogły do woli malować farbami. W ten sposób powstała kolorowa wiosenna dekoracja. Kącik z kolorowankami też cieszył się powodzeniem. Dzieci miały za zdanie odnaleźć wiosenne skarby, które wcześniej zostały pochowane. Każdy, kto odnalazł niespodziankę mógł zabrać ją do domu. Zorganizowane konkurencje i zabawy przysporzyły wszystkim wiele emocji. Do zabaw z chęcią przyłączali się również rodzice oraz strażacy. Za wszystkie konkursy dzieci otrzymywały słodki upominek. Najmłodszym wiele radości sprawiło puszczanie baniek mydlanych, które za każdym razem wychodziły tak samo piękne. Podczas imprezy każdy miał okazję przejechać się naszą cedyńską bonanzą, która cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród dzieci i młodzieży, a także wozem strażackim, który był bardzo oblegany. W końcu przyszedł czas na pożegnanie zimy i spalenie naszej marzanny w ognisku. Po wrzuceniu marzanny do ogniska nagle wyszło słońce. To był znak, że zima odeszła już od nas na dobre, a na jej miejsce przyszła prawdziwa wiosna.

Za pomoc w zorganizowaniu powitania wiosny dziękujemy: Panu Stanisławowi Pociejowi, naszym strażakom z OSP z Cedyni wraz z MDP, sklepowi Lewiatan z Cedyni.

{gallery}2019/061/{/gallery}