Szukaj

Już 9 lipca 2015r. do Osinowa Dolnego zawita jubileuszowy XX  Flis Odrzański, organizowany przez Ligę Morską i Rzeczną, Stowarzyszenie na Rzecz Miast i Gmin Nadodrzańskich, Urzędy Marszałkowskie województw nadodrzańskich oraz Fundację Flis Odrzański.

XX  Flis Odrzański

Tegoroczna trasa flisu mierzy 655 km. Flisacy wypłynęli  27 czerwca z Kędzierzyna Koźla i zakończą swój rejs 11 lipca w Szczecinie. Po drodze odwiedzą również gminę Cedynia. 9 lipca ich łodzie zatrzymają się w Osinowie Dolnym (przystań na terenie targowiska Polenmarkt), gdzie od godz. 11:00 do 14:00 wszyscy chętni mieszkańcy gminy będą mieli okazję powitać flisaków i wspólnie uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych. Flisacy z nadodrzańskich miast będą mieli tego dnia okazję poznać Cedynię, jej historię i walory przyrodnicze.

Celem flisu jest m.in. promowanie turystycznego i rekreacyjnego zagospodarowania Odry w ramach działalności Ligi Morskiej i Rzecznej oraz Stowarzyszenia na Rzecz Miast i Gmin Nadodrzańskich, integracja mieszkańców miast i gmin nadodrzańskich po stronie polskiej i stronie niemieckiej wokół wspólnych spraw, świętowanie Dnia Rzeki Odry w poszczególnych miejscowościach, upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa wśród dzieci i młodzieży, promocja województwa zachodniopomorskiego jako miejsca do uprawiania turystyki na całej trasie Flisu, promowanie walorów turystycznych Szczecińskiego i Cedyńskiego Parku Krajobrazowego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Cedynia do powitania flisaków w Osinowie Dolnym.