Szukaj

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, choć jeszcze czujemy te emocje. W organizację tej wspaniałej imprezy zaangażowało się mnóstwo osób, które wspólną pracą przygotowały dla mieszkańców gminy Cedynia atrakcje związane z finałem WOŚP.

13 stycznia 2019 roku wolontariusze z cedyńskiego sztabu WOŚP, którego szefową była Sylwia Wypchło, rozjechali się do wszystkich miejscowości naszej gminy, aby kwestować na rzecz Orkiestry. Każdy wolontariusz wrócił do siedziby sztabu zadowolony z zawartości swojej puszki.

W tym roku impreza, którą przygotowali wspólnie Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Cedyni oraz Szkoła Podstawowa w Piasku, przy współpracy Centrum Promocji i Turystyki oraz Muzeum Regionalnego w Cedyni, odbyła się na terenie szkoły w Cedyni.

Burmistrz Cedyni Adam Zarzycki wraz z dyrektorem COKiSu Andrzejem Łazowskim przywitali gości, opowiedzieli o idei Orkiestry i życzyli wszystkim wspaniałej zabawy.

Organizatorzy przygotowali barwny program – na scenie wystąpił niezawodny zespół Kalimera, Wanessa Zagórska, goście z Mieszkowic – zespół Niespodzianka, zatańczyły grupy ze szkoły tańca Siempre Latino oraz przedszkolaki z cedyńskiego przedszkola, a także odbył się pokaz pierwszej pomocy przygotowany przez Gryfińskie Stowarzyszenie Ratownictwa oraz Szkolne Koło Ratownicze. Goście świetnie się bawili przez cały czas trwania imprezy.

Dużym powodzeniem, jak co roku, cieszyła się loteria fantowa. Miło było oglądać zadowolone twarze dzieci, które nie dość, że dorzuciły do puszki pieniążki na zbiórkę, to jeszcze otrzymały za to fant – niespodziankę.

Najbardziej emocjonującym punktem programu były oczywiście licytacje, które odbyły się cztery. Cedyński sztab w tym roku otrzymał od darczyńców wiele ciekawych przedmiotów, voucherów, kart podarunkowych i bonów na licytację, z której cały dochód przeznaczony był oczywiście na cel Orkiestry.

Zgromadzeni brali liczny udział w aukcjach, prowadzonych przez Ryszarda Mateckiego oraz Mariusza Kupczyka. Wspólnie udało się uzbierać pokaźną sumę, którą przekazujemy do Sztabu Głównego WOŚP.

Nie zabrakło również ciepłych posiłków oraz atrakcji dla dzieci. Był dmuchany zamek, malowanie buzi, modelowanie balonów, wspólne gry i zabawy z maskotką Olafem z Krainy Lodu, która zrobiła największą furorę wśród najmłodszych.

O godzinie 20.00 odbyło się tradycyjne światełko do nieba, przygotowane przez OSP Cedynia. Mimo niesprzyjającej aury, uczestnicy tłumnie zgromadzili się na tyłach budynku szkolnego, aby podziwiać pokaz świateł na niebie.

W sumie, po obliczeniach w cedyńskim sztabie, okazało się, że na terenie naszej gminy zebraliśmy dla WOŚP ok. 25 tysięcy złotych oraz 610 euro. Z licytacji uzbieraliśmy 10.320 złotych, a z loterii fantowej 2728.20 złotych.

Pragniemy złożyć najserdeczniejsze podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy przekazali przedmioty na licytacje i loterię fantową, wszystkim którzy tego dnia dołożyli swoją cegiełkę do prowadzonej akcji charytatywnej, a także wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się, że cedyński finał WOŚP był tak wspaniały.

Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólną zabawę.

GALERIA