Szukaj

Z inicjatywy młodych mieszkańców naszej gminy, przy wsparciu władz miasta oraz Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, mieszkańcy gminy i okolic bawili się 31 grudnia 2018 roku na amfiteatrze miejskim. Zabawa sylwestrowa rozpoczęła się o godzinie 20 i trwała do późnych godzin nocnych. Promocja wydarzenia zachęciła wielu młodych ludzi, którzy zjawili się w Cedyni, aby wspólnie z nami przywitać Nowy 2019 Rok.

Na scenie wystąpił zespół muzyki disco-polo Ex Vibe, który zgromadził wielu miłośników tego gatunku. O porządną dawkę muzyki elektronicznej zadbali Snaypi, Redem oraz Monyet. Nie zabrakło spektakularnych efektów świetlnych i dźwiękowych.
Organizatorzy przygotowali dla uczestników konkursy taneczne, w których do wygrania były atrakcyjne nagrody, takie jak bony na manicure, czy też kolacje w lokalnych  restauracjach. Do wzięcia udziału w konkursach nie brakowało chętnych. Jak się okazało – w mieszkańcach naszej gminy drzemał ukryty talent taneczny. Uczestnicy pokazali szalone układy dyskotekowe, zatańczyli rock and roll’a i zdobyli nagrody. Czy było warto? Na pewno!

Organizatorzy przygotowali również wielkie ognisko, gdzie chętni mogli usmażyć sobie kiełbaski i się ogrzać. Swój udział miało tutaj Nadleśnictwo Mieszkowice, od którego pozyskaliśmy drewno na opał i któremu serdecznie dziękujemy.

Na powitanie Nowego Roku wystrzeliły kolorowe fajerwerki i posypała się lawina serdecznych życzeń.

Przedsięwzięcie było bardzo udane. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania.

Cieszymy się, że młode pokolenie chce mieć wpływ na rozwój naszej gminy i działania w niej podejmowane. To na pewno nie ostatnia impreza gromadząca miłośników muzyki elektronicznej. Gmina Cedynia jest otwarta dla młodych, a takie inicjatywy są mile widziane.

Mamy nadzieję, że na kolejnego wspólnego plenerowego sylwestra do Cedyni przybędzie jeszcze więcej gości.

Miniona impreza odbyła się pod hasłem „pod chmurką” i faktycznie, nazwa była adekwatna do pogody.  Impreza planowana na koniec bieżącego roku odbędzie się pod inną, bardziej pogodną nazwą, aby nie prowokować losu do deszczu i wiatru.

{gallery}2018/386/{/gallery}