Szukaj

4 Jarmark Bożonarodzeniowy w Cedyni odbył się 16 grudnia na placu Wolności. Uroczystego otwarcia dokonali burmistrz Cedyni Adam Zarzycki oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Cedyni Piotr Głowniak, którzy przywitali wystawców, mieszkańców i gości, zachęcili wszystkich do zabawy, a także złożyli świąteczne życzenia.

Podczas jarmarku na scenie występowali lokalni artyści, którzy wykonywali wiele pięknych polskich kolęd i pastorałek. Mieliśmy okazje usłyszeć zespół UNISONO, dzieci i młodzież działające przy COKiS, zespół Kalimera oraz Wanessę Zagórską śpiewającą przy CK w Chojnie. Na scenie pojawiła się również Anna Pędzik-Krajewska – mieszkanka naszej gminy, która za pięknie zaśpiewane kolędy otrzymała gromkie brawa i podziękowania, a także dzieci z klas „0” i wychowankowie Przedszkola Miejskiego w Cedyni, dla których był to pierwszy poważny występ przed większą publicznością.

Na cedyńskim rynku pojawiło się wielu wystawców, którzy z roku na rok coraz chętniej uczestniczą w tego typu przedsięwzięciach organizowanych w naszej gminie. Prezentowali najróżniejsze świąteczne ozdoby i dekoracje, przygotowane przez nich własnoręcznie, a także mnóstwo rzeczy, które mogły być zakupione jako świąteczne prezenty dla najbliższych.

Pragniemy podziękować wszystkim wystawcom, którzy tworzyli niesamowitą atmosferę podczas 4 Jarmarku Bożonarodzeniowego w Cedyni.

Cedyński jarmark odwiedziło w tym roku po raz pierwszy wielu przebierańców: kilku Mikołajów, Mikołajek, Śnieżynek, Elfów i innych miłośników dobrej zabawy.

Mikołaje ochotnicy rozdawali dzieciom cukierki i małe upominki, a także prowadzili tańce i różne zabawy dla wszystkich.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w warsztatach przygotowanych przez organizatorów, a były to warsztaty dekorowania pierników oraz warsztaty rękodzieła, podczas których uczestnicy wykonywali różne świąteczne ozdoby, które mogli zabrać ze sobą do domów.

Gminna Wigilia rozpoczęła się wspólną modlitwą, którą prowadził ksiądz dziekan Michał Kostrzewa, a burmistrz Adam Zarzycki przekazał mieszkańcom świąteczne życzenia i wspólnie z księdzem dziekanem rozpoczęli dzielenie się opłatkiem.

Mieszkańcy w bardzo uroczystej atmosferze życzyli sobie wspaniałości, a następnie wspólnie usiedli do wigilijnego stołu, degustując potrawy przygotowane przez darczyńców oraz pracowników COKiS.

To był piękny dzień, mimo chłodu za oknem. Na długo pozostanie on w naszej pamięci, ale wiemy, że przed nami jeszcze nie jedno takie spotkanie i nie jedna okazja do wspólnej radości i świętowania.

Organizatorzy 4 Jarmarku Bożonarodzeniowego w Cedyni składają najserdeczniejsze podziękowania tym, którzy zaangażowali się w przygotowania, a także tym, którzy dołożyli coś od siebie, aby wszyscy uczestnicy mogli poczuć świąteczny i radosny klimat świąt oraz każdemu, kto tego dnia zostawił swoją cegiełkę na naszym jarmarku. Mamy nadzieję, że za rok zobaczymy się w równie dostojnym i pokaźnym gronie, z jeszcze większymi uśmiechami na twarzach i chęcią wspólnego radowania się ze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

GALERIA

4. Jarmark Bożonarodzeniowy w Cedyni - relacja