Szukaj

W ten wyjątkowy grudniowy dzień nikomu nie przeszkadzał chłód na dworze. Wystawcy i organizatorzy od samego rana uwijali się jak mróweczki, aby przygotować dla gości i mieszkańców stoiska, scenę, dekoracje i atrakcje.

Jarmark uroczyście otworzyli burmistrz Cedyni Adam Zarzycki oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Cedyni Piotr Głowniak, zachęcając wszystkich do zabawy, wspólnego świętowania i składając świąteczne życzenia.

Już o godzinie 12.30 rynek tętnił życiem, zachwycał kolorami i zapachami. Mieszkańcy tłumnie zgromadzili się, aby obejrzeć wszystkie stoiska i zrobić przedświąteczne zakupy. Scena od samego początku zachęcała wszystkich do przybycia i wspólnego kolędowania.

Czas umilili nam członkowie zespołu UNISONO, dzieci i młodzież z COKiS, Kalimera, Wanessa Zagórska, "zerówiaki" i przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedyni oraz Anna Pędzik-Krajewska.

Wszyscy wykonawcy przenieśli nas w magiczny świąteczny świat.

Wystawcy przez cały czas trwania jarmarku prezentowali swoje dzieła, a goście mogli kupić to, co potrzebne do dekoracji domów, obdarowania najbliższych, bądź też słodkie przekąski.

Mieszkańcy mogli degustować potrawy ufundowane przez darczyńców, a gwoździem programu był pieczony dzik.

Około godziny 15.30 burmistrz Cedyni Adam Zarzycki złożył mieszkańcom świąteczne życzenia i zaprosił do gminnej wigilii i do podzielenia się opłatkiem, a ksiądz dziekan Michał Kostrzewa poprowadził modlitwę i pobłogosławił zgromadzonych.

Goście przy wtórze „Cichej nocy”, śpiewanej wspólnie przez Annę Pędzik-Krajewską i mieszkańców, składali sobie świąteczne życzenia.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację 4. Jarmarku Bożonarodzeniowego w Cedyni, wszystkim darczyńcom, pomocnikom, wystawcom, a także Wam, drodzy Mieszkańcy za przybycie i spędzenie wspólnie tego czasu.

GALERIA