Szukaj

Zbliżający się koniec roku skłania wszystkich do refleksji i podsumowań. My chcielibyśmy podsumować działania prowadzone w Cedyńskich Pierożkach już od prawie dwóch lat. Wraz z otwarciem restauracji Cedyńskie Pierożki, przyszedł pomysł współpracy i wykorzystania lokalu do pokazania piękna cedyńskich krajobrazów i zdolności naszych rodzimych fotografów zawodowców i amatorów.

Pierwsza wystawa fotograficzna w Cedyńskich Pierożkach miała otwarcie 18 marca 2017 roku. Była to wystawa Arkadiusza Oleksiaka, który na swoich ujęciach przedstawił świat zwierząt w obiektywie.

Kolejnymi wystawami były wystawy Michała Nieścioruka pt. Nadodrzańskie klimaty, wystawa Andrzeja Mazura ze zdjęciami z wyprawy rowerowej do Gruzji, wystawa Piotra Zalasa pt. Między nocą a dniem, wystawa Norberta Pająka pt. W poszukiwaniu piękna, prezentująca zdjęcia wykonane z lotu ptaka oraz wystawa Jarosława Molendy pt. Grecja – kraina zastygła w czasie, otwarta z okazji 4. Festiwalu Cedynia na Okrągło.

Celem wystaw jest ukazywanie pięknych miejsc gminy Cedynia i nie tylko. Lokalizacja wystaw w Cedyńskich Pierożkach daje szansę na to, że wiele osób zatrzyma się nad tymi fotografiami i wyczuje ich znaczenie i przekaz. Każde zdjęcie wybrane przez autora jest dla niego wyjątkowe, o symbolicznym znaczeniu. My, osoby odwiedzające i oglądające wystawy fotograficzne, możemy rozmyślać nad ich znaczeniem i sensem, a także zachwycić się ich pięknem i indywidualnością. Każda z wystaw miała inny charakter, ponieważ każdy z fotografów ma inną technikę artystyczną.

Czeka nas otwarcie kolejnej, VII wystawy w Galerii na 6, w Cedyńskich Pierożkach. Będzie to wystawa Stanisławy Kopczyńskiej. Otwarcie wystawy już 14 grudnia 2018 r. o godzinie 16.30.

Zapraszamy  do udziału mieszkańców oraz wszystkich zainteresowanych fotografią.