Szukaj

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na prezentację filmów w ramach DokArt on tour w ramach 27.Europejskiego Festiwalu Filmów Dokumentalnych DokumentART film &future

20.11.2018 (wtorek) o godzinie 19:00
Hotel-Klasztor, ul. Marii Konopnickiej 10, Cedynia

Zaprezentujemy takie oto filmy:

„Świat Marysi”,reż. Katarzyna Żak, Polska, 2017
Intymny dokument o trudach związanych z wkraczaniem w dorosłość opowiedziany z perspektywy starszej siostry. Tytułowa Marysia ma 20 lat i nie do końca wie, co dalej zrobić ze swoim życiem. Stoi u progu dorosłości wciąż będąc dzieckiem. Nie rozstaje się z telefonem komórkowym i żyje w napiętej relacji z mamą. Emocje buzują jak w kotle, a ich życie to ciągłe ścieranie się. (00:20:00)

„Resistance”, reż. LaurenceFavre, Szwajcaria 2017
Lodowiec jest gigantem: najwyraźniej zawsze z dwoma morenami języka. Jego wygląd - majestatyczny, ponadczasowy w swoim krajobrazie w czerni i bieli - imponujący a zarazem kruchy. Przedmioty, które wypluwa są oznakami tymczasowej obecności człowieka i dowodem jego ciągłego i nieodwracalnego topnienia. Jednak niestanie przejawia opór. (00:11:00)

„Proch”, reż. Jakub Madej, Polska, 2017
Film opowiada o tym, co dzieje się z ciałem i dobytkiem osoby samotnej po śmierci. Film zamknięty w surowej formie zadaje pytania o sens istnienia, znaczenie jednostki, wartość dóbr materialnych. (00:25:39)

„The Film of Kyiv. Episode one”, reż. OleksiyRadynski, Ukraina, 2017
Film jest długotrwałą obserwacją przestrzeni miejskich i architektonicznych cech stolicy Ukrainy. Jednym z takich miejsc jest Most Podilski w Kijowie, jeden z największych opuszczonych placów budowy na świecie. Podczas gdy VitaliKlitschko, burmistrz Kijowa, próbuje znaleźć sposób, by ukończyć ten planowany na dużą skalę projekt, mieszkańcy od dawna przyzwyczaili się do tymczasowej aranżacji, dostosowali swoje drogi do pracy i wykorzystali dodatkową przestrzeń jako boisko sportowe i miejsce spotkań. (00:8:16)

„Stop”, reż. Dorota Proba, Polska, 2018
W odpowiedzi na sytuację polityczną w Polsce dwoje młodych artystów wkracza do nocnej Warszawy. Dzięki kreatywnym akcjom chcą zwrócić uwagę na aktualny bieg spraw i skłonić ludzi do myślenia. „Stop” dokumentuje w bardzo krótkim czasie warunki społeczne i atmosferę polityczną w Polsce. (00:05:57)

i na koniec...
filmy uczestników/czek polsko-niemieckich warsztatów filmowych Film@Dia. Bonin 2018 (00:15:00)