Szukaj

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu Stowarzyszenie Edukacja, Nauka, Kultura zapraszają na pokaz filmu i dyskusję "Korzenie tożsamości zachodniopomorskiej – dorobek pierwszych powojennych mieszkańców"

25.10.2018 (czwartek) godz. 19:00
Świetlica Osiedlowa, Cedynia, ul. Kolonia 4

Film i prezentacja zostały zorganizowany w ramach programu Społecznik 2018.  Zadanie publiczne jest finansowane ze środków z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego „Korzenie tożsamości zachodniopomorskiej – dorobek pierwszych powojennych mieszkańców”

Czy mieszkańcy Pomorza Zachodniego mają swoją unikatową tożsamość? Czy możemy być dumni z dorobku naszego województwa? Co je wyróżnia na tle Polski? To są pytania, które powinniśmy zadawać sobie w roku obchodzonej rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i na dwa lata przed 75-tą rocznicą Pomorza Zachodniego w granicach Polski.

Zrealizowany ze środków budżetu Województwa Zachodniopomorskiego, w ramach Programu Społecznik 2018, film (68 min.) przedstawia reprezentatywną dla zachodniopomorskiego jedenastkę mieszkańców pamiętających pierwsze powojenne lata.

Film skierowany jest w dużym stopniu do ludzi młodych, którzy w najbliższych latach będą decydować o kierunku rozwoju naszego regionu. Film pomaga im dostrzec dorobek poprzednich pokoleń. I jest impulsem do dalszego działania.

Pokaz filmu

Pokaz filmu