Szukaj

Festiwal Cedynia na okrągło, który miał miejsce 29 września, po dzień dzisiejszy odbija się echem w okolicy. Organizatorzy starali się sprostać wszystkim zadaniom, począwszy od repertuaru scenicznego, po rozstawienie stoisk. Od godzin porannych na cedyńskim rynku robiło się gwarno i radośnie. Wystawcy skrupulatnie przygotowywali swoje stoiska. Na Festiwal przybyło ponad 80 wystawców z całego województwa, a także zza granicy.

Od godziny 11 na scenie odbywały się występy. Repertuar był urozmaicony dla wszystkich grup wiekowych. Podczas Festiwalu odbywały się warsztaty kulinarne, które prowadzone były przez Roberta Bochenko – kulinarnego showmana, który zaserwował uczestnikom zupę rybną oraz inne przekąski.

Popularnością cieszył się namiot Henryka Sawki – znanego satyryka, który jest zaprzyjaźniony z naszą gminą.

Przemierzając uliczki między namiotami, goście mogli zakupić wiele wspaniałych produktów. Wystawcy prezentowali swój warsztat rękodzielniczy, wyroby gastronomiczne, miody, ciasta. Dzieci wspaniale się bawiły  przy konkursach związanych z rybką: lepiły z plasteliny, malowały farbami, zgadywały, łowiły. Dostępne były również dmuchane zamki, a odważniejsi mogli spróbować swoich sił i zdolności akrobatycznych w „Cyrku na kółkach”.

Podczas Festiwalu trwały konkursy na największą dynię, najdziwniejszą dynię, dynię w sztuce oraz konkurs kulinarny. Zwycięzców poszczególnych konkursów podamy w kolejnym artykule.

Pogoda sprzyjała zabawom i spacerom między stoiskami. Wszyscy goście, którzy odwiedzili Cedynię tego dnia byli bardzo zadowoleni. Zarówno wystawcy, jak i zwiedzający potwierdzają, że z chęcią przyjadą tutaj za rok.

Festiwal Cedynia na okrągło to wydarzenie, które wpisało się na stałe w kalendarz ważniejszych imprez województwa zachodniopomorskiego. Celem Festiwalu jet budowanie marki gminy Cedynia, integracja mieszkańców, dobra zabawa i możliwość wymiany międzynarodowej i  międzypokoleniowej. Głównym organizatorem tegorocznego Festiwalu było Niezależne Cedyńskie Towarzystwo Wędkarskie Miętus.

Wydarzenie było objęte Patronatem Honorowym Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Jarosława Rzepy oraz Patronatem Honorowym Starosty Gryfińskiego Wojciecha Konarskiego. Festiwal był promowaniem obszaru objetego LSR DIROW.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Festiwalu i dołożyli swoją przysłowiową cegiełkę.

GALERIA