Szukaj

Gmina Cedynia jest w trakcie przygotowań do organizacji polsko-niemieckiego festiwalu Cedynia na okrągło. Festiwal przyjął się jako „święto dyni”, jednak jest to coś więcej. Wydarzenie jest spotkaniem wielu aktywnych obywateli, rękodzielników i rzemieślników, którzy pragną zaprezentować swój warsztat. Jest to także okazja do pochwalenia się swoimi zdolnościami kulinarnymi i potrawami, wśród których w tym roku królować będzie ryba.

Cedynia, jako gmina, w której znajdują się znakomite walory wędkarskie, odbywają się zawody spinningowe oraz spotkania stowarzyszeń wędkarskich, postawiła w tym roku na produkty rybne i znaczenie akwenów wodnych w lokalnym przemyśle. W tym roku planujemy rozbudowanie festiwalu, poprzez zamknięcie ulic i stworzenie wokół placu Wolności mnóstwa alei tematycznych.

Chcemy zacząć festiwal od ulicy Staromiejskiej, gdzie będzie wejście do festiwalu „przez las”, później przez ogrody i pola. Pragniemy zachęcić Państwa do udziału w festiwalu i pomocy przy stworzeniu niezwykłego klimatu tego wydarzenia. Zapraszamy do przyjazdu i przygotowania stoiska, aby goście zwiedzający nasz festiwal mogli dowiedzieć się również wielu ciekawostek o naszych zachodnich sąsiadach. Od lata budujemy partnerstwo na linii Szczecin–Cedynia–Berlin. W przyszłości jako aktywni obywatele planujemy budować wspólną transgraniczną markę. Zależy nam na pielęgnowaniu współpracy, dlatego byłoby nam niezmiernie miło, jeśli dołączyliby Państwo do tworzenia festiwalu Cedynia na okrągło, który odbędzie się 29.09.2018 (sobota) na placu Wolności.

Naszym celem jest, aby każdy kolejny tworzony przez nas festiwal był lepszy od poprzedniego. W ubiegłym roku przybyło do nas ponad 50 wystawców z różnych stron województwa zachodniopomorskiego i nie tylko. Pragniemy, aby w tym roku było ich jeszcze więcej, ale aby wystawcy mieli korzyść i satysfakcję z przedstawienia swojego warsztatu, potrzebni są jeszcze goście chętni do konsumpcji. Dlatego też zachęcamy również do zorganizowania autokarów, które dowiozą naszych gości do Cedyni.

W programie przewidzianych jest mnóstwo atrakcji dla każdego pokolenia, między innymi ciekawe debaty, warsztaty tematyczne, koncerty, a także animacje dla dzieci oraz dmuchane zamki i wiele zabaw ruchowych. Wszystko to po to, aby jednoczyć lokalne społeczeństwo i wypromować cedyński festiwal. Pracujemy nad budowaniem marki, która od czterech lat jest coraz bardziej rozpoznawalna.

Dziękujemy Państwu za dotychczasową współpracę i zapraszamy do udziału w polsko-niemieckim festiwalu Cedynia na okrągło.

Festiwal Cedynia na okrągło