Szukaj

W sobotę, 8 września, Ochotnicza Straż Pożarna z Piasku obchodziła swoje święto. Był to jubileusz 65-lecia powstania jednostki. Strażacy z OSP w Piasku to dzielna załoga, działająca od lat na rzecz mieszkańców gminy Cedynia i dla ich bezpieczeństwa.

O godzinie 15.00 rozpoczęła się uroczysta msza święta w intencji strażaków i mieszkańców. Następnie korowód utworzony przez wszystkie przybyłe na tę uroczystość jednostki, mieszkańców, władze gminy oraz zaproszonych gości, przemaszerował na boisko Szkoły Podstawowej w Piasku na dalszą część obchodów tego szczególnego dnia.

Oficjalna część jubileuszu rozpoczęła się od wręczenia odznaczeń zasłużonym strażakom. Uhonorowanych zostało wielu z nich, którzy poświęcają swój czas i, niejednokrotnie z narażeniem własnego życia, pomagają w akcjach ratowniczych.

Następnie odbyło się przekazanie sztandaru dla OSP, ufundowanego przez darczyńców. Przewodnicząca Społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru, burmistrz Gabriela Kotowicz, odczytała akt fundacji sztandaru, po czym każdy członek Komitetu wpisał się do księgi pamiątkowej.

Swoją obecnością podczas jubileuszu, mieszkańców Piasku zaszczycili bardzo ważni goście, związani ze Strażą Pożarną oraz władze powiatu.

Po uroczystych przemówieniach gości nadszedł czas na występ Sygnalistów ze szkoły im. Leśników Polskich w Piasku. Zdolna młodzież, która osiąga sukcesy na konkursach, umiliła czas przybyłym gościom.

Dla dzieci przygotowane były dmuchane zamki, animacje, a dla wszystkich pokazy pierwszej pomocy, pokaz wozu bojowego oraz wystawa fotograficzna zdjęć pt. „Piasek wczoraj i dziś”.

Wieczorem mieszkańcy mogli bawić się przy repertuarze zespołu Myślanie.

GALERIA