Szukaj

W sobotę, 18 sierpnia 2018 r. w Siekierkach, odbyła się bardzo ważna dla mieszkańców tego sołectwa oraz całej gminy uroczystość. Sołtys Siekierek wraz z Radą Sołecką zaprosili mieszkańców na odsłonięcie kamienia pamiątkowego z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Na uroczystość przybyło wielu mieszkańców wsi i okolicznych miejscowości. Ważnym punktem programu podczas odsłonięcia kamienia pamiątkowego było również wysłuchanie krótkiego rysu historycznego miejscowości.

Burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz, podczas swojego przemówienia, nawiązywała do ważnej roli tradycji, jedności i wspólnoty. Wspomniała również, że takie inicjatywy, jak uroczyste odsłonięcie kamienia pamiątkowego, wpisują się w tak ważną dla nas Polaków rocznicę – sto lat w niepodległej Polsce.

Mieszkańcy naszej gminy mają wiele różnych pomysłów, jak upamiętnić wydarzenia sprzed stu lat i godnie uczcić tę rocznicę, a wydarzenie w Siekierkach było jednym z nich.

Po oficjalnej ceremonii odsłonięcia kamienia, gospodarze zaprosili wszystkich gości na poczęstunek i wspólne świętowanie.

{gallery}2018/252/{/gallery}