Szukaj

Już niebawem rusza IX Letni Festiwal Wędrowny na Gotyckim Szlaku organizowany przez Fundacja Akademia Muzyki Dawnej, którego Gmina Cedynia oraz Muzeum Regionalne w Cedyni jest tegorocznym partnerem.

Koncerty odbywają się w otoczeniu skarbów architektury Pomorza Zachodniego oraz przepięknych walorów otaczającej nas przyrody i w kręgu historii. Pierwszy koncert już w tą sobotę 18.08.2018 rozpoczyna kolejną wędrówkę festiwalu Na Gotyckim Szlaku, jako pierwsze miejsc tegorocznej wędrówki wybrano Kołbacz, a spotkanie nosić będzie tytuł Wokół Jeziora Miedwie.

Cedynia w tym roku również znalazła się na Gotyckim Szlaku a dokładnie Czachów, gdzie odbędzie się spotkanie o dość zatrważającej nazwie Spotkanie z diabłem do którego zapraszamy już 15 września 2018 roku. Zaczynamy nasze podróż o godzinie 16.00 spod Muzeum Regionalnego w Cedyni programem historycznym po Cedyni, Lubiechowie Górnym i Czachowie, by o 18.30 wysłuchać koncertu w kościele w parafii p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Czachowie.
Tegoroczny koncert Scherzi musicali jest również wpisany w 26. Europejskie Dni Dziedzictwa 2018, to jeden z największych w Europie od ponad dwóch dekad projekt społeczno-edukacyjny mający na celu promowanie wartość dziedzictwa kulturowego.          

Co roku w II i III weekend września w całej Polsce w ramach inicjatywy organizowanych jest tysiące wydarzeń kulturalnych związanych z lokalną historią i zabytkami i w tym roku również gmina Cedyni przyłączyła się do akcji promowania swoich walorów historyczny poprzez spotkanie w Czachowie, na które serdecznie wszystkich zapraszamy.

IX Letni Festiwal Wędrowny na Gotyckim Szlaku

IX Letni Festiwal Wędrowny na Gotyckim Szlaku