Szukaj

Święto plonów – to obrzęd dziękczynny, podczas którego rolnicy dziękują Bogu za ukończone żniwa. Dożynki to zwieńczenie całorocznej pracy rolników i ich podziękowanie za zebrane plony.

Gmina Cedynia oraz Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają mieszkańców gminy Cedynia i okolic na Dożynki Gminne 2018. Zostały one objęte Patronatem Honorowym Starosty Gryfińskiego Wojciecha Konarskiego. Dożynki odbędą się 2 września 2018 roku w Cedyni. O godzinie 15.00 rozpocznie się uroczysta msza święta dziękczynna w kościele NNMP w Cedyni, a następnie przemarsz z kościoła do amfiteatru miejskiego w asyście kapeli ludowej „Gardnianki” oraz zespołów „Kalimera” i „Marzenie”.

Kolorowy korowód z wieńcami, prowadzony przez Starostów Dożynek dotrze na amfiteatr, gdzie rozpocznie się dalsza część święta. Występy zespołów, potyczki sołeckie oraz konkursy na najładniejszy wieniec dożynkowy i najładniejszy stół z kulinariami – te i wiele innych atrakcji będą czekać na mieszkańców. W programie również animacje dla dzieci oraz dmuchane zamki.

Zachęcamy wszystkie sołectwa z gminy do uczestnictwa w konkursach. Przewidziane nagrody pieniężne dla zwycięzców oraz dla wszystkich uczestników. Namawiamy do pochwalenia się kuchnią sezonową, pięknym wieńcem i do spróbowania swoich sił w potyczkach sołeckich. Gwarantowana dobra zabawa.

Podziękujmy wspólnie za tegoroczne żniwa, które w tym wyjątkowo ciężkim dla ziemi i rolników roku, udało się ukończyć.

Do zobaczenia!

KARTA UCZESTNICTWA (DOC)

KARTA UCZESTNICTWA (PDF)

REGULAMIN KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZY STÓŁ Z KULINARIAMI

Regulamin konkursu na „Najładniejszy wieniec dożynkowy” podczas Dożynek Gminnych w Cedyni

Dożynki Gminne 2018