Szukaj

Jakub Sujka, Hubert Chatłas i Krystian Barth zdobyli podium w Biegu do Orła podczas Dni Cedyni.

Na Polanie pod Górą Czcibora, 20 czerwca 2015r odbył się bieg terenowy pn. Bieg do Orła 2015 o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Cedyni - Krzysztofa Nowaka. Wydarzenie to miało na celu promocję sportu i zdrowego trybu życia, oraz prezentację lokalnych walorów turystycznych Cedyni. Trasa tegorocznego biegu została znacznie skrócona, jednak nadal była wyzwaniem dla uczestników. Start biegu miał miejsce u stóp Góry Czcibora, zaś meta na jej szczycie, tuż obok pomnika orła. Ten dość krótki odcinek, okazał się nie lada wyzwaniem dla uczestników, zwłaszcza, że musieli udać się na szczyt góry, po trudnym - trawiastym i stromym- wzniesieniu. Tegoroczny bieg zakładał uczestnictwo trzech grup wiekowych. Pierwsza z nich to uczestnicy od 6 do 10 roku życia. Zwycięzcami okazali się: Jakub Sujka (I miejsce), Bryan Puchalski (II miejsce) i Oliwier Bieniek (III miejsce).

W drugiej kategorii - od 10 do 16 – na podium stanęli: Hubert Chatłas (I miejsce), Wiktoria Klag (II miejsce) oraz  Filip Bajsarowicz (III miejsce). W kategorii trzeciej – powyżej 16 roku życia-  zwycięzcą okazał się Krystian Barth (I miejsce), drugie zdobył Tomasz Chawawko, a trzecie Roman Kubas.

Wszystkim uczestnikom biegu gratulujemy i dziękujemy za sportową rywalizację.

Organizatorzy pragną podziękować nauczycielom z Cedyni za pomoc w przeprowadzeniu konkurencji - pani Annie Chełstowskiej i panu Sylwestrowi Blachnierkowi.