Szukaj

Miniona niedziela upłynęła nam aktywnie. Odbył się mianowicie Rajd Rowerowy "Łączy Nas Rower!", na który serdecznie zapraszała burmistrz Cedyni. Chętnych do pokonania nie krótkich tras nie brakowało. Zgłosiło się w sumie ponad 100 uczestników, żeby spróbować swoich sił w jednej z trzech kategorii i tras. Pierwsza grupa wyruszyła z placu Wolności już o godzinie 8.00.

Następne grupy kolejno o 10.30 i o 13.30. Każdy uczestnik został obdarzony flagą biało-czerwoną, którą przymocował do roweru oraz plakietką z nazwą rajdu. Uczestnicy pełni energii pokonali wyznaczone trasy w eskorcie patroli policyjnych oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Rajd Rowerowy organizowany w naszej gminie jest jedną z inicjatyw dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Końcowym przystankiem każdej kategorii była polana pod Górą Czcibora. Tam uczestnicy mogli zjeść kiełbaskę z grilla i napić się wody.

Kiedy wszyscy uczestnicy dotarli już do mety, rozpoczęła się msza święta plenerowa. Ksiądz kanonik dziekan Michał Kostrzewa modlił się w intencji naszej gminy, jej mieszkańców i ojczyzny.

Na sam koniec osoby biorące udział w Rajdzie zostały odznaczone pięknymi medalami pamiątkowymi.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom Rajdu i pogratulować im wytrwałości i sportowego ducha. Dziękujemy również Strażakom z OSP Cedynia i Osinów Dolny, Policjantom z komendy policji w Cedyni i Chojnie, mieszkankom Orzechowa za przygotowanie poczęstunku dla uczestników Rajdu, panu Sławomirowi Kruszyńskiemu i Krzysztofowi Góreckiemu, księdzu kanonikowi dziekanowi Michałowi Kostrzewie, panu Stanisławowi Pociejowi, portalowi chojna24 oraz wszystkim, którzy w jakiś sposób przyłączyli się do organizacji i uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Przed nami kolejne działania dla uczczenia tej wyjątkowej dla Polski rocznicy.

GALERIA 1

GALERIA 2