Szukaj

Z okazji zbliżającego się 4 Festiwalu Cedynia na Okrągło, który będzie miał miejsce już 29 września, napisaliśmy pewien projekt. Dotyczy on pozyskania funduszy na zorganizowanie w Żelichowie, miejscowości gminy Cedynia, rajdu rowerowego. Żelichów od roku funkcjonuje jako wioska dźwięków. W naszej gminie tworzymy wioski tematyczne. W Żelichowie słychać wiele dźwięków – natury, rolnictwa, mieszkańców.

Słychać tam też wieczorami kojącą ciszę. Wspólnie dążymy do tego, aby wkrótce usłyszeć również wesołe dźwięki dzwonków rowerowych. „Zlot Rowerowy na okrągło” zorganizowany będzie dla budowania tożsamości i spójności regionu poprzez wspieranie otwartych spotkań mieszkańców Cedyni i okolicznych gmin.

Aby pomóc nam w wygraniu projektu, każdy chętny może oddać swój głos na wagę złota. Wystarczy wejść w link https://pomorzezachodnie.wybiera.pl/Glosuj
wpisać swoje dane, wybrać powiat i zaznaczyć „Zlot Rowerowy na Okragło”, a później oddać głos.

Tylko wspólnymi siłami uda nam się to wygrać i zorganizować 29 września wspaniały Festiwal, do którego Rajd Rowerowy na okrągło będzie wstępem.

Żelichów jest jedną z miejscowości w gminie Cedynia, przez którą przechodzi ścieżka rowerowa, która do końca września tego roku będzie oddana w całości do użytku. Ścieżka rowerowa tworzona jest już od maja na trasie Siekierki – Trzcińsko Zdrój. Żelichów ze swoimi dźwiękami wpisał się idealnie w ten projekt.

Głosy można oddawać do piątku, 20 lipca do godziny 20.00. Udostępnijcie swoim znajomym. Wspólnie możemy tego dokonać. Wygrywają 3 projekty z największą liczbą głosów.

Trzymajcie kciuki!