Szukaj

Gmina Cedynia od kilku lat przyłącza się do wydarzeń organizowanych z okazji Flisu Odrzańskiego. Nie inaczej było w tym roku. 11 lipca do Bielinka przypłynęli uczestnicy Wielkiego Flisu Niepodległości 2018. Ich przygoda zaczęła się w Kole i Brzegu Dolnym. Tegoroczny flis jest wyjątkowy – łączy żeglarzy z rzeki Odry i Warty. Organizowany on jest dla uczczenia wydarzeń sprzed stu laty oraz w hołdzie Wielkopolanom za ich zasługi.

Flis Odrzański został zainicjowany 23 lata temu przez dr Elżbietę Marszałek, która po dzień dzisiejszy w nim żegluje i cieszy się z sukcesu, jakim jest coraz większe zainteresowanie tym wydarzeniem.

Flis Odrzański łączy pokolenia, co było widać podczas cumowania jednostek w Bielinku. Załogi to osoby zróżnicowane wiekowo. Często zdarza się, że w rejs rusza cała rodzina, czy też grupa przyjaciół.

W Bielinku Flisacy zostali przywitani bardzo gościnnie. Mogli złapać tam oddech i nabrać sił na dalszy rejs po posiłku regeneracyjnym, który przygotowały dla nich panie z sołectwa Bielinek.

Flisacy zadowoleni i najedzeni po obiedzie, udali się do kościoła, aby przypomnieć sobie jego piękne wnętrze i się ponownie nim zachwycić, a później ruszyli w dalszy rejs.

Flis docelowo płynie do Szczecina, gdzie już w najbliższą sobotę rozpocznie się świętowanie Dnia Rzeki Odry, na Wałach Chrobrego.

{gallery}2018/211/{/gallery}