Szukaj

„Cedyńskie spotkania z historią” to piknik historyczny, który odbędzie się 20 czerwca 2015 r. w czasie Dni Cedyni 2015. Tego dnia również Muzeum Regionalne w Cedyni przygotowało dla Państwa wiele plenerowych atrakcji, które odbywać się będą w namiocie muzeum u podnóża góry Czcibora.

W jego ramach prowadzone będą zajęcia edukacyjne dla dzieci z zakresu archeologii i najdawniejszej historii naszego regionu. W namiocie będzie się również znajdował muzealny punkt promocji, w ramach którego uczestnicy Dni Cedyni będą mogli pozyskać różnego rodzaju pamiątki.

Jedną z atrakcji dla dzieci będzie możliwość udziału w wykopaliskach archeologicznych, które odbędą się w specjalnie przygotowanej, kryjącej wiele skarbów piaskownicy archeologicznej. Tam też najmłodsi uczestnicy Dni Cedyni zapoznają się z pracą archeologa i przeprowadzą własne mini wykopaliska. Zadaniem każdego małego archeologa będzie nie tylko odnalezienie zabytku, ale również sporządzenie niezbędnej dokumentacji rysunkowej. W trakcie archeologicznej przygody dzieci poznają najciekawsze znaleziska z naszej gminy, poznają sekrety cedyńskiego grodziska oraz na nowo odkryją historię bitwy pod Cedynią z 972 r. Na najmłodszych uczestników będą czekały specjalnie przygotowane archeo-kolorowanki przedstawiające życie ludzi w dawnych czasach.

Muzeum w Cedyni

Również na starszych uczestników Dni Cedyni będzie czekać nie lada atrakcja. Jak co roku muzeum zaprezentuje tu pracę mincerza i będzie wybijać pamiątkowe monety. W namiocie muzealnym będzie można również otrzymać pocztówki z Dni Cedyni oraz pamiątkową pieczęć muzealną.

W muzealnym namiocie swoje stoisko będzie mieć również Biuro Dokumentacji Zabytków ze Szczecina, które zorganizuje wiele konkursów i zabaw zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Na najmłodszych będą czekały tam różnego rodzaju zabawy plastyczne, puzzle i kolorowanki. Starsi uczestnicy Dni Cedyni będą zaś mogli wykazać się wiedzą w rozwiązując przygotowane dla nich zadania, m.in. krzyżówki. Na wszystkich uczestników konkursów czekają ciekawe nagrody.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszego stoiska już w sobotę 20 czerwca !