Szukaj

Zaproszenie na warsztaty konsultacyjne „Człowiek dowodem zmiany”

Przypominamy, że 23 czerwca 2017 roku w BIP Urzędu Miejskiego zostało zamieszczone Zarządzenie nr 73/2017 Burmistrza Cedyni w sprawie konsultacji społecznych projektu Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Cedynia na lata 2017-2023. Już podczas debaty „Ludzie tworzą miejsca” 23 czerwca przedstawiono cel i przedmiot konsultacji, tj. zebranie opinii oraz pozyskanie informacji i sugestii w zakresie projektu LPR Gminy Cedynia.

Konsultacje odbywają się w terminie 30 czerwca- 21 lipca bieżącego roku. Pozostał więc już ostatni tydzień konsultacji społecznych projektu LPR. W ramach otwartych spotkań dla mieszkańców odbyły się już:

1.    „Zróbmy coś razem 2” akcja w której wyposażyliśmy „kawiarenkę sąsiedzką” w samodzielnie wykonane meble z palet, dzieci i młodzież w tym czasie uczestniczyły w warsztatach kucharskich i rękodzielniczych w „Cedyńskich pierożkach”;

2.    „Z pamiętnika kolonisty”- program piosenek ogniskowo-turystycznych z zabawami obozowo-harcerskimi, w którym uczestniczyły dzieci z obszaru rewitalizacji, gminy Cedynia oraz dzieci z Placówki opiekuńczo wychowawczej w Chojnie, którym transport zapewnili kibice Granatowo- Bordowej Cedyni, przy udziale Pana Mariana Cabana. Ochotnicza Straż Pożarna z Cedyni zajęła się nie ogniskiem jak to było planowane, ale grilem, aby uczestnicy spotkania mogli posilić się w przerwie ciepłą kiełbaską.

3.    „Nic bez mieszkańców” - warsztaty konsultacyjne prowadzone przez Panią Aleksandrę Mróz- Wykusz, podczas których rozmawialiśmy o partycypacyjnym udziale partnerów w tworzeniu programu rewitalizacji gminy Cedynia, informacji o konsultacjach społecznych, oraz projektach w ramach rewitalizacji Gminy Cedynia.

4.    „Noc tysiąca gwiazd” czyli program piosenek operetkowych, musicalowych i typowo rozrywkowych, którymi w „kawiarence sąsiedzkiej” zabawiał Nas Teatr Rozmaitości GWITAJCIE ze Szczecina.

Rewitalizacja to długofalowy proces, w którym każdy człowiek staje się dowodem zmiany i jej częścią. Właśnie pod tytułem „Człowiek dowodem zmiany” odbędzie się kolejne wydarzenie w ramach konsultacji społecznych. Już 19 lipca, środa zapraszamy na godzinę 17:00 do hotelu „Piast” na warsztaty konsultacyjne dla partnerstwa . Atrakcją podczas tego wydarzenia będzie projekcja filmu dokumentalnego „Art Location” o roli kobiety we współczesnym społeczeństwie, na przykładzie trzech aktorek pogranicza polsko- niemieckiego.

Pytajmy, dyskutujmy, angażujmy siebie i innych, aby znaleźć optymalne rozwiązania. Dyskusję poprowadzi dr Teresa Joanna Andrzejewska oraz eksperci z firmy RS Andrzej Sobczyk. Serdecznie zapraszamy do aktywnego wzięcia udziału w konsultacjach społecznych.

Wydarzenie jest organizowane w ramach konsultacji społecznych Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Cedynia na lata 2017-2023, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014- 2020.
Szczegółowe informacje o projekcie można uzyskać w siedzibie Urzędu Miejskiego w Cedyni, pl. Wolności 1, pok. Nr 8, Tel. (91) 43-17-826 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i stronie internetowej www.cedynia.pl/rewitalizacja.

Zaproszenie na warsztaty konsultacyjne „Człowiek dowodem zmiany”

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia