Szukaj

„Noc tysiąca gwiazd” - relacja

Dnia 13 lipca, w przeciwieństwie do dnia poprzedniego pogoda nam dopisała. „Noc tysiąca gwiazd” jako jedno z wydarzeń w ramach konsultacji społecznych projektu Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Cedynia przyciągnęła sporo osób, co ciekawe nie tylko z obszaru rewitalizacji, ale również turystów, którzy przechadzali się po cedyńskim rynku lub przebywali w cedyńskich hotelach.

O godzinie 18:00 w „kawiarence sąsiedzkiej” programem piosenek operetkowych, musicalowych i typowo rozrywkowych zabawiał Nas Teatr Rozmaitości GWITAJCIE ze Szczecina. Pan Jakub Gwit, Pani Izabela Zielińska i Pan Miłosz Wojciechowski zabawiali Nas dźwiękami muzyki, tańcem i tekstami o historii niektórych kawałków. Raz było poważnie, raz śmiesznie, raz wesoło. Prowadzący podczas zabawy niezapominani informować uczestników, że wydarzenie odbywa się w ramach trwających konsultacji społecznych Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Cedynia na lata 2017- 2023 dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014- 2020.

Piosenki „Był taki czas”, „Baby, ach te baby”, „Gdzie Ci mężczyźni”, „O, Gwiazdo wśród gwiazd”, „Miłość idealna”, „Ona czuje we mnie pieniądz” i wiele wiele innych z minuty na minutę przyciągały coraz większą publiczność. Nawet kierownik muzyczny Pan Miłosz Wojciechowski zaprezentował swój autorki utwór. Artyści otrzymali ogromne brawa od publiczności i dwukrotnie grali na biss, im dłużej grali tym mieszkańcy chcieli więcej. Wszyscy uczestnicy dobrze się bawili, a jeszcze dziś niektórzy mówią, że żałują, że nie mogli z różnych powodów uczestniczyć w wydarzeniu.

Państwa również zachęcamy do organizowania spotkań, imprez i innych wydarzeń w cedyńskim rynku, współtworzenia i użytkowania przestrzeni publicznej obszarów rewitalizowanych, w tym właśnie przestrzeni „kawiarenki sąsiedzkiej”.

Rewitalizacja to długofalowy proces, w którym każdy człowiek staje się dowodem zmiany i jej częścią. Właśnie pod tytułem „Człowiek dowodem zmiany” odbędzie się kolejne wydarzenie w ramach konsultacji społecznych, już 19 lipca na które serdecznie zapraszamy na godzinę 17:00 do hotelu „Piast”.

Wszystkim którzy wspólnie z Nami się bawili serdecznie dziękujemy i postaramy się, aby takich wydarzeń w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji w latach 2017-2023 było więcej.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia