Szukaj

Konsultacje społeczne LPR Gminy Cedynia – "Zróbmy coś razem 2!"

Trwają konsultacje społeczne Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Cedynia na lata 2017 – 2023.  W piątek 7 lipca towarzyszyła im akcja "Zróbmy coś razem 2!" oraz rodzinne warsztaty kulinarne i rękodzielnicze.

Idea stworzenia w obszarze cedyńskiego rynku miejsca sąsiedzkich spotkań przy kawie zrodziła się podczas pierwszych spotkań z mieszkańcami dotyczącymi tworzenia programu rewitalizacji dla Cedyni.  Wielu Cedynian z sentymentem wspomina kawiarnię przy placu Wolności, jak również "długą ławkę" przy skwerze kwiatowym, która często służyła jako miejsce spotkań przy kawie. Nie ma już kawiarni ani długiej ławki, stąd pomysł na stworzenie "kawiarenki sąsiedzkiej". W maju, podczas pierwszego etapu akcji "Zróbmy coś razem", zorganizowanej w ramach partycypacyjnego opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Cedynia,  uprzątnięto z chwastów teren wokół wiaty przy budynku Muzeum Reionalnego i COKiS oraz posadzono wokół krzewy i kwiaty.

Celem ubiegłopiątkowej akcji "Zróbmy coś razem 2!" było wyposażenie kawiarenki sąsiedzkiej w meble służące wypoczynkowi. Rozpoczęliśmy od uroczystego zawieszenia szyldu. Następnie ściany kawiarenki zostały odświeżone i pomalowane. Panowie uczestniczący w akcji z palet zbili ławki i stoły, które zostały pomalowane przez panie. Dzięki temu wiata może już pełnić rolę kawiarenki – można tu przyjść z kawą i ciastem i miło spędzić czas, do czego serdecznie Państwa zachęcamy.

W tym samym czasie, kiedy dorośli budowali meble, w "Cedyńskich pierożkach" odbywały się warsztaty, podczas których dzieci wspólnie z rodzicami mogły upiec babeczki, wykonać gliniane figurki oraz kolorowe motyle, którymi przyozdobiona została kawiarenka.

Każdy uczestnik akcji i warsztatów otrzymał symboliczną cedyńską bitą monetę.

Podczas wydarzenia otwarty był punkt konsultacyjny, w którym można było przedstawić swoje opinie, uwagi i propozycje dotyczące Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Cedynia.

Serdecznie dziękujemy pani Ewie Listowskiej za ofiarowanie palet, z których wykonane zostały meble do kawiarenki. Dziękujemy również pracownikom ZGKiM w Cedyni za pomoc w realizacji akcji oraz pani Ewelinie Świderskiej za opiekę nad dziećmi biorącymi udział w warsztatach.

Kolejne spotkanie otwarte w ramach konsultacji społecznych odbędzie się już jutro, w środę 12 lipca 2017 r. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na zabawę o tematyce obozowo-harcerskiej "Z pamiętnika kolonisty" prowadzoną przez aktorów Teatru Rozmaitości "Gwitajcie" ze Szczecina.  

Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie Urzędu Miejskiego w Cedyni, pl. Wolności 1, pok. nr 8, tel. (091) 43-17-826 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia