Szukaj

Debata "Ludzie tworzą miejsca" - zaproszenie

Gmina Cedynia oraz Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają na debatę „LUDZIE TWORZĄ MIEJSCA”, która odbędzie się  23 czerwca 2017 rok (piątek) o godz. 19:00 w tzw. „kawiarence sąsiedzkiej” przy placu Wolności 4 w Cedyni.

Spotkanie poprowadzi Pani Marika Pirveli, adiunkt Uniwersytetu Szczecińskiego, sprawuje stały nadzór nad prawidłowością działań Akademickiego Biura Przedsiębiorczości Uniwersytetu Szczecińskiego, Redaktor Monografii Naukowej „Gospodarka i społeczeństwo w wymiarze przestrzennym”, właściciel i manager TeatruNieAktorów, konsultant Towarzystwa Przyjaźni Polsko- Chińskiej, Prezes Zarządu Fundacji Partnerstwo, której celem jest edukacja, aktywizacja i integracja lokalnej społeczności oraz promocja uzdolnionych mieszkańców w wieku od 13 lat do końca życia, w 2016 roku prowadząca „debaty społeczne” w Gryfinie, autorka wielu publikacji, m.in. „Proces uspołecznienia w projektowaniu rewitalizacji”, „Miasto i jego przestrzeń zaufania”, „Przestrzeń miasta a duch miejsca”, „Rewitalizacja przestrzeni wytworzonej społecznie”.

Spotkania będą moderowane przez członków zespołu rewitalizacji, ekspertów zewnętrznych firmy RS Andrzej Sobczyk oraz gości, m.in. Paweł Klimek z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Bardzo liczymy na obecność i aktywny udział  całej społeczności gminy Cedynia.

Jeśli podczas spotkania nie będzie wymiany głosów i przykładów, to spotkanie stanie się jeszcze jednym przykładem zwykłego, kolejnego, teoretycznego gdybania.

Rewitalizacja to polepszenie tego stanu który już jest, zawsze może być "lepiej". W Cedyni jest wiele rzeczy o które warto zadbać i przede wszystkim są LUDZIE, którzy mogą polepszyć swój dzisiejszy stan!

Debata jest organizowana w ramach projektu pn.: Partycypacyjne opracowanie Programu Rewitalizacji Gminy Cedynia - Rewitalizacja centrum miasta, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014- 2020. Szczegółowe informacje o projekcie można uzyskać w siedzibie Urzędu Miejskiego w Cedyni, pl. Wolności 1, pok. nr 8, tel. (091) 43-17-826,  cedynia.pl/rewitalizacja.

Debata

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia