Szukaj

Konkurs na logo LPR przeprowadzony

Zarządzeniem Burmistrza Cedyni 08 maja 2017 r. ogłoszono konkurs na logo Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Cedynia realizowanego w ramach projektu pn. „Partycypacyjne opracowanie Programu Rewitalizacji Gminy Cedynia – Rewitalizacja centrum miasta”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014- 2020.

W konkursie plastycznym uczestniczyło 51 uczniów szkół z terenu gminy Cedynia: Gimnazjum im. Mieszka I w Cedyni, Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Piasku oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Cedyni. Głównym celem konkursu było wyłonienie pracy, która stanie się projektem na logo Lokalnego Programu Rewitalizacji.

Przed przystąpieniem do konkursu jego uczestnicy zostali poinformowani o założeniach opracowywanego programu rewitalizacji. Uczestnicy wykonywali swoje prace w dniu 11 maja w czasie zajęć szkolnych. Zgodnie z regulaminem konkursu prace mogły być rysowane kredkami, malowane farbkami lub wydzierane z kolorowych papierów na kartce formatu A4. Największą popularnością cieszyły się kredki.

Dzieci z klas młodszych szkoły podstawowej na swoich rysunkach najczęściej przedstawiały swoje marzenia dotyczące zmian, jakie mogłyby zajść w Cedyni w ramach rewitalizacji. W wielu pracach pojawiał się nowoczesny park wodny, nowe, kolorowe place zabaw, a także szpital i stacja pogotowia ratunkowego.

Młodzież pokusiła się o stworzenie logo programu rewitalizacji. Często jako znak rozpoznawczy naszego miasta pojawiała się wieża widokowa oraz fontanna przy rynku. Każdy uczestnik konkursu na zakończenie pracy otrzymał napój i słodki upominek.
Wyniki konkursu  http://cedynia.pl/um/806-wyniki-konkursu-plastycznego-na-logo zostały ogłoszone 17 maja. Prace oceniane były przez komisję pod względem:  zgodności pracy z regulaminem, kreatywności i innowacyjności pracy, staranności wykonania pracy.

Wzorem do opracowania logo Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Cedynia stała się praca Julii Nykiel, uczennicy Gimnazjum w Cedyni.

Konkurs na logo LPR przeprowadzony

Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy dla zwycięzców i uczestników konkursu zostaną wręczone podczas obchodów Dnia Dziecka na amfiteatrze w Cedyni, dnia 03 czerwca 2017 r. ok. godz. 15:30.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia