Szukaj

Wydarzenia w ramach LPR Gminy Cedynia

Kolejne otwarte spotkania dla mieszkańców, przedsiębiorców, wszystkich organizacji, stowarzyszeń, wspólnot i każdego zainteresowanego działaniami w obszarze rewitalizacji dotyczące opracowywanego Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Cedynia.

I. Rewitalizacja w praktyce- warsztaty
24 maja 2017 roku w Muzeum Regionalnym w Cedyni od godz. 17:00 odbędą się warsztaty strategiczne dla partnerów, spotkanie otwarte dla wszystkich, podczas którego zostaną przedstawione konkretne przykłady rewitalizacji w praktyce. Zaprosiliśmy jako prowadzącego Pana Michaela Kurzwelly.

 „Ainydec” – lustrzane odbicie słowa miasta Cedynia. Ten zabieg pozwoli patrzeć na nasze miasto inaczej, jakby z księżyca. Mimo to, że w ramach partycypacyjnego opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Cedynia wchodzimy w obszar „zabawy”, traktujemy nasze „odloty” poważnie. Po fazie zbierania marzeń spróbujemy się zbliżyć do „rzeczywistości”, sprawdzić, co da się zrealizować od razu a co dopiero kiedyś, w dalekiej przyszłości.

Michael Kurzwelly to wyrazisty artysta pogranicza polsko-niemieckiego. Mieszkający w wymyślonym przez siebie mieście nazwanym z fragmentów nazw rzeczywistych miast Frankfurt i Słubice tworząc z nich swoją nazwę Słubfurt. Oprócz nazwy artysta poznał się w całym regionie ze swojej aktywności. Zorganizował przeróżne akcje artystyczne i społeczne, które pozostały w pamięci wielu ludzi. Współtwórca projektu Nowa Amerika z wieloma działaczami tworzących własną konstrukcję rzeczywistości. Obecnie realizuje ciekawy projekt pod hasłem Ogród Nomadyczny - „latający”. Nowa Amerika Uniwersytät. Projekt badania i wspierania wspólnego społeczeństwa obywatelskiego na terenie pogranicza polsko-niemieckiego. W naszym regionie również będzie gościć akcję m.in. w Lunow (16.09.17) oraz Cedyni (30.09.17).

II. 25 maja 2017 roku:
1)    o godz. 16:00 zaczynamy Grę Miejską „Tajemnice Cedyni”. Zgłoszenia przyjmuje Centrum Promocji i Turystyki w Cedyni, plac Wolności 4 (budynek Muzeum) osobiście lub telefonicznie nr tel. 91 469 30 41 do 23 maja 2017 r.
2)    o godz. 19:00 w „Cedyńskich Pierożkach” ul. Staromiejska 3 w Cedyni odbędzie się spotkanie otwarte dla parterów, prowadzone w formie warsztatów konsultacyjno-informacyjnych dotyczące projektów w ramach opracowywanego LPR Gminy Cedynia.

Spotkania będą moderowane przez członków zespołu rewitalizacji oraz ekspertów zewnętrznych. Bardzo liczymy na obecność i aktywny udział całej społeczności gminy Cedynia.

Szczegółowe informacje o projekcie można uzyskać w siedzibie Urzędu Miejskiego w Cedyni, pl.Wolności 1, pok. nr 8, tel. (091) 43-17-826, http://www.cedynia.pl/rewitalizacja.

Wydarzenia w ramach LPR Gminy Cedynia

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia