Szukaj

Otwarte spotkanie dla mieszkańców

12 maja 2017 r. był dniem intensywnym w wydarzenia związane z partycypacyjnym opracowaniem Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Cedynia.

O godz. 12:00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego zebrał się zespół ds. projektu. Uczestnikami spotkania byli również pan Andrzej Sobczyk oraz dr Arkadiusz Malkowski, kierownik pracowni międzynarodowych stosunków gospodarczych na wydziale Ekonomicznym Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Ustalono plan działań na najbliższy okres czasu, podsumowano, co wydarzyło się w ostatnim okresie i rozmawiano o problemach, które w partycypacyjnym opracowywaniu Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Cedynia będziemy starali się rozwiązać. Jak nietrudno zauważyć, jest nad czym się zastanowić i pracować. Wspólnie będziemy starali się zmieniać i ulepszać nasze miasto.

W godzinach 13:00- 15:00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego odbyło się otwarte spotkanie informacyjno-konsultacyjne. Zespół roboczy i moderatorów wsparli swoją obecnością Robert Żarkowski, Marika Pirveli oraz dwuosobowa grupa ekspertów z Urzędu Marszałkowskiego.

Obecni na spotkaniu eksperci współpracujący przy opracowaniu Lokalnego Programu Rewitalizacji przedstawili wyniki dotychczasowych prac nad programem oraz możliwości ubiegania się o dofinansowanie projektów z dostępnych źródeł.

Przypominamy, że PARTYCYPACYJNE opracowanie programu rewitalizacji to dokument dotyczący Gminy Cedynia rozumiany nie tylko przez pryzmat Urzędu Miejskiego. Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Cedynia ma włączyć do współpracy wszystkich zainteresowanych i pozwolić określić priorytetowe działania zmierzające do poprawy jakości życia na obszarach wymagających szczególnego wsparcia.

Jednym z podstawowych elementów programu jest określenie potrzeb rewitalizacyjnych poprzez konkretne przedsięwzięcia. Środki europejskie na projekty mogą pozyskiwać nie tylko instytucje publiczne czy organizacje pozarządowe, ale również przedsiębiorcy, wspólnoty mieszkaniowe czy związki wyznaniowe.

W związku z tym ponownie zachęcamy całą społeczność gminy Cedynia, wszystkich przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji, stowarzyszeń i innych organizacji działających na terenie gminy Cedynia, kościoły i związki wyznaniowe, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe i wszystkie inne osoby zainteresowane projektami na terenie obszaru rewitalizacji Gminy Cedynia do uzupełnienia formularza propozycji projektu.

Osoby, które nie mogły pojawić się na spotkaniu, a są chętne do uzupełnienia formularza zapraszamy do kontaktu. Wszelkie spostrzeżenia i sugestie są jak najbardziej mile widziane. Już wkrótce kolejne otwarte  spotkania i warsztaty.

Formularze propozycji projektów można składać do 05 czerwca 2017 roku osobiście w Urzędzie Miejskim, drogą pocztową na adres Urzędu Miejskiego plac Wolności 1, 74-520 Cedynia lub pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie Urzędu Miejskiego w Cedyni, pl. Wolności 1, pok. nr 8, tel. (091) 43-17-826 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia