Stare zdjęcia

Cedynia na starych fotografiach" - 1

Przedwojenna panorama Cedyni wykonana z wieży widokowej.

"Cedynia na starych fotografiach" - 2

Kolejne ujęcie cedyńskiego klasztoru, tym razem wykonane ze wzgórza na którym obecnie znajduje się szkoła.

"Cedynia na starych fotografiach" - 3

Po krótkiej przerwie kontynuujemy prezentację starych zdjęć Cedyni. Tym razem przedwojenne zdjęcie klasztoru cysterskiego, jednej z najbardziej charakterystycznych budowli naszej miejscowości, jego historia sięga XIII wieku. Mury klasztoru były kilkukrotne burzone i odbudowywane. Obecnie pełni funkcję użytkową (hotel i restauracja). Cedyński klasztor znajduje się na europejskiej trasie cystersów.

"Cedynia na starych fotografiach" - 4

Przedwojenna Cedynia z lotu ptaka. Ciekawa, zwarta zabudowa centrum miasta, w tle widoczny budynek klasztoru.

"Cedynia na starych fotografiach" - 5

Fotografia z 1936r. (opis na odwrocie). Na pierwszym planie obecny budynek po byłej straży granicznej. Za nim Szkoła Podstawowa, która spłonęła 19 marca 1998r. W tle Kościół.

"Cedynia na starych fotografiach" - 7

Kontynuacja cyklu "Cedynia na starych fotografiach". Tym razem widok na panoramę przedwojennej Cedyni z kierunku Góry Czcibora i terenów wrzosowisk. W tle wieża kościoła i wieża widokowa. Uwagę zwraca również aleja kasztanowa. Na pierwszym planie po prawej budynki, które już nie istnieją.

"Cedynia na starych fotografiach" - 6

Rozpoczynamy cykl "Cedynia na starych fotografiach". W pierwszej odsłonie widok na przedwojenną Cedynię z polderu. W tle (pomiędzy wieżą kościoła a wieżą widokową) widać bryłę dużego wiatraka, stojącego na wzgórzach nad cmentarzem. Kolejne zdjęcia w każdy czwartek.

Dodatkowe informacje