Ogłoszenia Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu

Dzień Matki

XXI edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin

W dniach 26 maja - 1 czerwca odbędzie się XXI edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin - STMiG 2015.  Największa impreza sportu masowego w Polsce rozgrywana w ramach VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Udział w imprezie weźmie również Gmina Cedynia. Poniżej kalendarz planowanych turniejów.

 

STMiG Zgłoszenie

Noc Muzeów

Czy w Historycznej Cedyni będzie kręcony kolejny dokument popularno naukowy Zdzisława Cozaca z serii „Tajemnice początków Polski”? Przekonamy się o tym już 16 maja 2015 r. w czasie cedyńskiej Nocy Muzeów.

Noc Muzeów to wydarzenie odbywające się w całej Europie. Polega na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji kultury w godzinach nocnych. W czasie trwania Nocy Muzeów instytucje kultury organizują wiele dodatkowych atrakcji dla zwiedzających, m.in. zwiedzanie obiektów zazwyczaj niedostępnych, dodatkowe wernisaże, warsztaty czy spotkania autorskie. Nocne zwiedzanie umożliwiane jest za symboliczną kwotę lub bezpłatnie.

Czytaj więcej: Noc Muzeów

"Dbamy o zabytki"

W ramach Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków oraz Światowego Dnia Ziemi25 kwietnia 2015r. na cedyńskim grodzisku przeprowadzona została akcja społeczna pt. „Dbamy o zabytki”. Jej celem było uświadomienie mieszkańcom naszej gminy roli zabytków w budowaniu tożsamości lokalnej oraz upowszechnianie dbałości o zachowanie dziedzictwa kulturowego regionu. W ramach akcji mieszkańcy Cedyni, w szczególności cedyńskie dzieci i młodzież uporządkowali teren grodziska propagując przy tym segregację śmieci. W działaniu wspierali ich nauczyciele, pani dyrektor i inni pracownicy szkoły, a także członkowie bractwa historycznego "Comitatus".

Czytaj więcej: "Dbamy o zabytki"

Majówka pod górą Czcibora - zaproszenie

Szanowni Państwo

W imieniu Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu mam zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w rekreacyjno – kulturalnym pikniku rodzinnym "Majówka pod górą Czcibora", który odbędzie się 2 maja 2015 r. (sobota) w godzinach 13.00-18.00.

Majówka pod górą Czcibora w Cedyni to wydarzenie plenerowe adresowane do wszystkich mieszkańców gminy Cedynia i Powiatu Gryfińskiego oraz turystów, promujące aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz zdobywanie wiedzy w formie konkursów i zabaw. To dzień, w którym każdy z nas wspólnie ze znajomymi i rodziną może skorzystać z bogatej oferty konkursów, warsztatów, pokazów i programu artystycznego.

Majówka to także doskonały moment na rozpoczęcie sezonu piknikowego i zaprezentowanie się w Konkursie na najciekawszy krąg piknikowy. Zapraszamy pod Górę Czcibora z własnymi kocami, koszami piknikowymi, potrawami, grillami, parasolami, etc. Oceniana będzie stylizacja, zaproponowane menu oraz estetyka przygotowania. Mogą to być stylizacje historyczne, tematyczne lub artystyczne. Oczekujemy od Państwa pomysłowości i podejścia do tematu z humorem. Prezentacje przygotowanych stanowisk piknikowych będą z pewnością doskonałą zabawą i okazją do integracji mieszkańców oraz turystów. Na najbardziej pomysłowych uczestników czekają nagrody!

Czytaj więcej: Majówka pod górą Czcibora - zaproszenie

Koncert z okazji Święta Konstytucji 3 maja

Warsztaty dotyczące zakładania i prowadzenia grup rekonstrukcji historycznej

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na warsztaty dotyczące zakładania i prowadzenia grup rekonstrukcji historycznej. Zajęcia poprowadzi pan Michał Kępiński, Prezes Fundacji Edukacji Historycznej z Warszawy. Tematyka skierowana do wszystkich zainteresowanych tworzeniem i rozwijaniem produktów turystyki kulturowej w oparciu o stowarzyszenia upowszechniające życie codzienne dawnych mieszkańców, rzemiosła, ginące zawody, etc.

Warsztaty odbędą się w piątek 17 kwietnia 2015r o godzinie 18.00, w świetlicy Tęcza przy placu Wolności 4 (I piętro) w Cedyni.

Zapraszamy

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu

www.cokis.cedynia.pl

Rejon Pamięci Narodowej gotowy na uroczystości rocznicowe

16 kwietnia 2015 r będziemy obchodzić 70. rocznicę forsowania Odry i rozpoczęcia operacji berlińskiej, w wyniku której zakończyła się II wojna światowa. W tym dniu przypada również 55-lecie nadania imienia Bohaterów 1. Armii Wojska Polskiego Szkole Podstawowej w Cedyni, gdzie w czwartek o godzinie 10.00 odbędzie się uroczysty apel z udziałem społeczności szkolnej, władz samorządowych oraz przedstawicieli grup rekonstrukcji historycznych z Warszawy, Szczecina i Dzierżoniowa. O godzinie 18.00 na wernisaż zaprasza także Muzeum Regionalne w Cedyni (pl. Wolności 4). Zobaczymy nową aranżację wystawy stałej oraz ekspozycję poświęconej walkom nad Odrą w marcu i kwietniu 1945r. Wernisaż wzbogacą prezentacje grup rekonstrukcyjnych m.in. przedstawicieli Bractwa Historycznego Comitatus z Cedyni. Obejmą oni symboliczną klamrą dziejów, wojenną historię Ziemi cedyńskiej.

Czytaj więcej: Rejon Pamięci Narodowej gotowy na uroczystości...

Remont w muzeum

Dodatkowe informacje