Rewolucja śmieciowa

Witamy w zakładce poświęconej „rewolucji śmieciowej” - czyli zmianom w systemie gospodarowania odpadami, które wynikają z nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Klikając na linki poniżej, zapoznacie się Państwo krok po kroku z poszczególnymi zagadnieniami związanymi z nowym systemem.

Gospodarką odpadami komunalnymi zajmuje się Związek Gmin Dolnej Odry z siedzibą w Chojnie, dlatego przydatne informacje znajdziecie Państwo  również na stronie Związku http://zgdo.eu/

W razie pytań i wątpliwości, prosimy o kontakt :

1) ze Związkiem Gmin Dolnej Odry - telefonicznie pod nr 91 4 615 088, 726 602 908 oraz 609 602 908 lub przez e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2) z pracownikiem Urzędu Miejskiego w Cedyni - telefonicznie pod nr 91 4 317 822 lub przez e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Harmonogram odbioru odpadów wielkogabarytowych

Biuro Związku Gmin Dolnej Odry przekazało nam harmonogram odbioru odpadów wielkogabarytowych. Na terenie naszej gminy odpady te będą odbierane od 16 do 19 czerwca 2015 r.:

16 czerwca 2015 r. (wtorek)
CZACHÓW
ŁUKOWICE
ORZECHÓW
STARY KOSTRZYNEK
STARA RUDNICA
SIEKIERKI
OSINÓW DOLNY

17 czerwca 2015 r. (środa)
LUBIECHÓW DOLNY
MARKOCIN
BIELINEK
PIASEK
PIASECZNIK
TRZYPOLE

18 czerwca 2015 r. (czwartek)
LUBIECHÓW GÓRNY
NIESUŁÓW
PARCHNICA
ŻELICHÓW
RADOSTÓW
GOLICE

19 czerwca 2015 r. (piątek)
CEDYNIA (miasto)

Zbiórka przeterminowanych leków

Biuro Związku Gmin Dolnej Odry przekazało nam ogłoszenie w sprawie przeterminowanych leków, które stanowią odpady niebezpieczne. Zbiórkę tego rodzaju odpadów prowadzą apteki w Cedyni „Pod miłorzębem” oraz „Apteka przyjazna”.

Informacja ZGDO

Mieszkańcy, u których nie nastąpiła zmiana danych zawartych w deklaracji, tj. zmiana sposobu gromadzenia odpadów, zmiana liczby osób, zmiana właściciela, nie składają ponownie deklaracji o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami.

Otrzymany w korespondencji druk deklaracji pozostaje dla właściciela nieruchomości do wykorzystania w razie zaistnienia zmiany, powodującej konieczność złożenia korekty deklaracji.

Wszystkie gospodarstwa domowe powyżej 5 osób zobowiązane są do 31 marca 2015 roku, złożyć deklaracje o wysokości opłaty gospodarowanie odpadami.

Od 1 kwietnia 2015 r. wszystkich mieszkańców obowiązują takie same stawki opłat za gospodarowanie odpadami, naliczane od osoby:

- odpady zbierane selektywnie - 11 zł

- odpady zmieszane - 17 zł.

Kalendarz Odbioru Odpadów Komunalnych

Związek Gmin Dolnej Odry przekazał nam harmonogram odbioru odpadów w formie kalendarza. Harmonogram w formie papierowej (wydrukowany) zostanie dostarczony Mieszkańcom przez Związek. 

Zmieniony harmonogram odbioru odpadów zmieszanych

Związek Gmin Dolnej Odry przekazał nam ZMIENIONY harmonogram odbioru odpadów zmieszanych oraz harmonogram odbioru odpadów segregowanych w pojemnikach. Zmieniły się dni odbioru w miejscowościach:

Radostów, Żelichów – zamiast w piątki – odbiór będzie we wtorki
Czachów, Łukowice, Orzechów, Piasecznik – zamiast w piątki – odbiór będzie w czwartki

Zatem teraz odbiór odpadów będzie przedstawiał się następująco:
w poniedziałki Cedynia;
we wtorki Golice, Osinów Dolny, Stara Rudnica, Stary Kostrzynek, Siekierki, Radostów, Żelichów;
w środy zabudowa wielorodzinna na terenie całej gminy,
w czwartki Bielinek, Piasek, Czachów, Łukowice, Orzechów, Lubiechów Górny i Dolny, a także Parchnica, Niesułów, Markocin, Trzypole, Barcie, Piasecznik,
w piątki – firmy (odbiór od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych)

Prosimy zwrócić uwagę, że ZMIENIŁY się również terminy odbioru odpadów za dni świąteczne:
Poniedziałek Wielkanocny 06.04.15 - odpady zostaną odebrane 8.04.15
01.05.15 - odpady zostaną odebrane 02.05.15
Boże Ciało 04.06.15 - odpady zostaną odebrane 03.06.15
Święto Niepodległości 11.11.15 - odpady zostaną odebrane 10.11.15
Boże Narodzenie 25.12.15 - odpady zostaną odebrane 23.12.2015

Na terenie całej gminy odpady segregowane w workach nadal będą odbierane we wtorki. Odpady segregowane w pojemnikach będą odbierane według harmonogramu.

 

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW ZMIESZANYCH

 

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW SEGREGOWANYCH W WORKACH

 

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW SEGREGOWANYCH W POJEMNIKACH

Harmonogram odbioru odpadów zmieszanych oraz segregowanych

Związek Gmin Dolnej Odry przekazał nam harmonogram odbioru odpadów zmieszanych oraz segregowanych. Na terenie całej gminy odpady segregowane w workach będą odbierane tak, jak w poprzednim roku – czyli we wtorki.

Odpady zmieszane będą odbierane w poszczególnych miejscowościach w te same dni tygodnia, co w zeszłym roku: w poniedziałki Cedynia, we wtorki Golice, Osinów Dolny, Stara Rudnica, Stary Kostrzynek i Siekierki, w środy zabudowa wielorodzinna na terenie całej gminy, w czwartki Bielinek, Piasek, Lubiechów Górny i Dolny (a także Parchnica, Niesułów, Markocin, Trzypole, Barcie), w piątki Czachów, Łukowice, Orzechów, Radostów, Żelichów (a także Piasecznik).

Czytaj więcej: Harmonogram odbioru odpadów zmieszanych oraz...

Harmonogram odbioru odpadów niesegregowanych

Związek Gmin Dolnej Odry przekazał harmonogram odbioru odpadów niesegregowanych (zmieszanych) na miesiąc styczeń.

Komunikat ZGDO

Związek Gmin Dolnej Odry informuje, że harmonogramy odbioru odpadów komunalnych mogą ulegać zmianie, prosimy o przeglądanie strony internetowej www.zgdo.eu.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) jest czynny w czwartki i piątki od 10:00 do 18:00, w soboty od 10:00 do 15:00.

Bioodpady nie stanowią odrębnej frakcji odpadów. Odpady ulegające biodegradacji prosimy umieszczać w pojemnikach na odpady zmieszane.

Stawki opłat ulegną zmianie od 1 marca 2015 r.:

  • Odpady segregowane – 11 zł od osoby
  • Odpady zmieszane – 17 zł od osoby

W przypadku gospodarstw powyżej 5 osób:

  • Odpady segregowane – 55 zł od gospodarstwa domowego
  • Odpady zmieszane – 85 zł od gospodarstwa domowego

Odbiór odpadów

Związek Gmin Dolnej Odry przekazał nam informację, że odbiór odpadów, który miałby odbywać się w dniu 6 stycznia 2015 r. (wtorek, Święto Trzech Króli), odbędzie się w innych terminach:

- odpady zmieszane w Golicach, Osinowie Dolnym, Siekierkach, Starej Rudnicy, Starym Kostrzynku zostaną odebrane w dniu 7 stycznia 2015 r. (środa);

- odpady segregowane z terenu całej gminy zostaną odebrane w dniu 10 stycznia 2015 r. (sobota).

Dodatkowe informacje