Szukaj

"Szlachetna paczka"

Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Piasku już po raz czwarty włączyła się w ogólnopolską akcję „Szlachetna paczka” organizowaną przez Stowarzyszenie Wiosna. Finał akcji i przekazywanie paczek odbyło się w sobotę 8 grudnia 2018 r.  

W tym roku pragnęliśmy pomóc pani Beacie i panu Piotrowi. Pan Piotr pracował przed laty jako kierowca ciężarówki. Pani Beata pracowała w MOPS. Jednak siedem lat temu Pani Beata zachorowała na ciężką i przewlekłą chorobę. Pan Piotr musiał zrezygnować z pracy, aby całodobowo opiekować się żoną.

Natychmiast przygotowaliśmy listę potrzebnych rzeczy o które prosiła rodzina, by darczyńcy mogli zadeklarować konkretny wkład w akcję. Następnie jej idea została przedstawiona rodzicom na zebraniu.

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to,
kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
Jan Paweł II

Rodzice jak zwykle nie zawiedli i już na drugi dzień przekazywali prezenty dla wybranej rodziny. Codziennie przed sekretariatem szkolnym pojawiały się nowe torby, reklamówki, pudełka z darami. Z każdym dniem przybywało środków czystości, artykułów spożywczych, kosmetyków, ubrań i świątecznych prezentów dla rodziny. Dzięki szlachetności i pomocy darczyńców  udało się przygotować wiele paczek, a za zebrane pieniądze kupiliśmy specjalne łóżko rehabilitacyjne z regulowanym zagłówkiem i dwa rehabilitacyjne materace.

Bardzo dziękujemy za oddanie i czynny udział tym, którzy wspomagają ten szczytny cel: rodzicom, uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz wszystkim darczyńcom. Dziękujemy za Wasze wielkie serca, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka. W naszej szkole po raz kolejny udowadniamy, że warto brać udział w tak szczytnych projektach.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia