Szukaj

Biała szkoła w Moryniu – Świąteczne niespodzianki!

Nikt z nas nie przypuszczał, że zaledwie 30 km od Piasku znajduje się tak przyjazny Niepubliczny Dom Wczasów Dziecięcych, jak moryński Szafir! Od 26 do 28 listopada, 47 uczniów naszej szkoły miało okazję spędzić wspaniały przedświąteczny czas na nauce przez zabawę, tańcach, śpiewie, warsztatach rzemieślniczych i innych atrakcjach przygotowanych przez Towarzystwo Wszechstronnego Rozwoju Collegium i Panią Agnieszkę.

Emocji i zabawy było tak dużo, że nawet  najmłodsi nie mieli czasu, by rozmyślać o pozostawionych w domu rodzicach! Niektórzy po raz pierwszy rozstali się z nimi i spędzili noc poza domem, co było dla nich dodatkową atrakcją i możliwością zdobywania nowych doświadczeń. Program białej szkoły był bardzo bogaty i atrakcyjny. Uczniowie nie mieli szans na nudę, a wręcz zdarzało się, że narzekali, że nie mają czasu na posiedzenie we własnym pokoju! Wśród wszystkich atrakcji pobytu w Szafirze najwięcej emocji wywołała rywalizacja grup pokojowych, które zdobywały bombki na dwunastu stacjach - zadaniach, by po podliczeniu ich, stanąć na podium i otrzymać nagrodę od gościa specjalnego - świętego Mikołaja!

Żegnając się z Panią Agnieszką, która była naszym opiekunem i prowadziła z nami warsztaty rzemieślnicze,  zapowiedzieliśmy, że spotkamy się w tym samym miejscu za rok, a jak będzie taka możliwość, to przyjedziemy także na zieloną szkołę, pod warunkiem, że wytrwamy w oczekiwaniu na termin, gdyż do 2020 roku wszystkie miejsca w Szafirze są już zarezerwowane!

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia