Czcibor Cedynia

Czcibor Cedynia powstał jako jeden z pierwszych klubów na terenie naszego województwa. Został założony 26-V-1946. Niedawno obchodzony był jubileusz 60-lecia istnienia klubu. Zdecydowaną większość sezonów Czcibor spędził w A-klasie, kilkukrotnie musiał opuścić jej szeregi spadając o klasę niżej.

Sezon 2004/2005 okazał się się sezonem historycznym. Po raz pierwszy zespół awansował do Klasy Okręgowej. A nic tego nie zapowiadało. Po rundzie jesiennej Czcibor zajmował dalekie - 8 miejsce ze sporą stratą do lidera. Jednak w rundzie rewanżowej wygrał aż 12 z 13 spotkań. Jedyny remis odnotował przeciwko wzmocnionym trzecioligowcami rezerwom Odry Chojna. W ostatniej kolejce Czcibor pojechał do wicelidera, do Cychr. Nie mógł tego spotkania przegrać. I nie przegrał...Błyskawicznie wiadomość o awansie dotarła do Cedyni gdzie jeszcze przed przyjazdem zawodników rozpoczęło się święto. Po raz pierwszy klub z Cedyni miał zagrać w rozgrywkach Klasy Okręgowej.

Ostatecznie w pierwszym sezonie w "okręgówce" Czcibor zajął wysokie 5 miejsce.

W całej historii klubu z pewnością najsłynniejszym wychowankiem Czcibora jest reprezentant Polski - Czesław Jakołcewicz.

Dodatkowe informacje