Szukaj

Targi Ekonomii Społecznej w Szczecinie

Promocja naszej gminy nabiera tempa. Tym razem mieliśmy okazję zaprezentować się na Targach Ekonomii Społecznej w Szczecinie. Impreza odbyła się 16 września 2017 r. na Jasnych Błoniach. Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej przygotował targi, na których mogły wypromować się lokalne stowarzyszenia i organizacje pozarządowe.

Chodziło o uświadomienie społeczności, że ekonomia to nie tylko nastawienie na sprzedaż i zysk, ale również współpraca między różnymi podmiotami i promocja wśród szerszego grona odbiorców, co skutkuje pozyskaniem nowych klientów.

Targi Ekonomii Społecznej w Szczecinie

Targi Ekonomii Społecznej gościły ponad 30 podmiotów z całego województwa zachodniopomorskiego. Każde stoisko prezentowało dorobek i osiągnięcia swoich stowarzyszeń oraz gmin, na terenie których funkcjonują. Stowarzyszenie na rzecz Lubiechowa Dolnego było gospodarzem jednego z namiotów, do którego został zaproszony również  Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu. COKiS reprezentowały Monika Martyka, Sylwia Wypchło oraz Lucyna Kuta. Głównym celem była promocja gminy Cedynia i przybliżenie działalności Stowarzyszenia na rzecz Lubiechowa Dolnego. Osoby zwiedzające stoisko cedyńskie zostały również zaproszone na 3. polsko-niemiecki festiwal Cedynia na okrągło, który odbędzie się 30 września 2017 r.

Ciekawym elementem stoiska były wyroby ceramiczne, z pracowni pani Małgorzaty Małeckiej z Lubiechowa Dolnego, która dzięki swojej życzliwości udostępniła je, aby urozmaicić ofertę stoiska. Wielu zwiedzających podziwiało talent i kunszt naszej lokalnej artystki.

Targi Ekonomii Społecznej w Szczecinie

Nasze stoisko cieszyło się sporym zainteresowaniem. Każdy gość został obdarowany gadżetem promocyjnym - magnesem, notatnikiem bądź torbą. Goście częstowani byli również darmowym ciastem, przygotowanym przez panie z sołectw z terenu naszej gminy.  

Atrakcją dla dzieci i dorosłych odwiedzających nasze stoisko były cedyńskie kolorowanki oraz gry zakupione w ramach projektu „Partycypacyjnego opracowania Programu Rewitalizacji Gminy Cedynia – Rewitalizacja centrum miasta”. Duże drewniane bierki oraz rzutki zachęciły najmłodszych do odwiedzenia naszego stoiska.

Rewelacyjna pogoda oraz mnóstwo atrakcji, przyciągnęły tłumy zwiedzających. Mamy nadzieję, że nawiązane kontakty przyniosą w przyszłości owocną współpracę, a Szczecinianie coraz częściej będą odwiedzać naszą gminę.

Targi Ekonomii Społecznej w Szczecinie

 

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia