Szukaj

Sprzątanie Świata

19 września 2015 roku ruszyła tegoroczna, 22. edycja akcji Sprzątania Świata, która  w tym roku nosi nazwę „Wyprawa-poprawa”.

Również dzieci ze świetlicy „Tęcza” uczestniczyły w tej akcji. Zaopatrzeni w worki i rękawiczki ruszyliśmy porządkować teren boiska przy świetlicy „Tęcza” oraz aleję kasztanową. Zebraliśmy trzy worki szklanych słoików, butelek oraz plastikowych opakowań po napojach. Naszym „łupem” padł nawet stary fotel. Wszystkie znaleziska trafiły do pojemników na sortowane odpady. Dzięki uczestnictwu w tej akcji, mogliśmy się przyczynić do poprawy jakości wizerunku naszej okolicy, a przy tym świetnie się bawiliśmy.

Sprzątanie świata jest to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śnieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Akcja ta wywodzi się z Australii, odbyła się tam po raz pierwszy w 1989 roku, kiedy to 40 tyś. mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. W Polsce akcja ta została zainicjowana przez Mirę Stanisławską-Meysztowicz w 1994 roku i odbywa się ona do dzisiaj.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia