Szukaj

Narodowe czytanie

Narodowe Czytanie, to ogólnokrajowa akcja zainicjowana przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego, od 2012 roku w pierwszych dniach września w setkach polskich miast i miasteczek organizowane są publiczne odczyty dzieł z kanonu polskiej literatury.

W tym roku blisko 2 000 miejscowości w naszym kraju przyłączyło się do wspólnego czytania „Lalki” - Bolesława Prusa, czytanie fragmentów rozpoczęto w piątek 4 września o godz. 11:00 w Bibliotece Szkolnej i Miejskiej. Cedynia po raz pierwszy wzięła udział w tak ważnej dla czytelnictwa akcji. Mieszkańcy Gminy wspólnie odczytali urywki, choć jest to trudna i poważna powieść cieszy nas fakt, że do akcji włączyła się młodzież z Gimnazjum Mieszka I, wraz z Panią Dyrektor Joanną Patrzykowską i polonistkami Moniką Nawrot i Jadwigą Martyką. Fragmenty odczytało także stowarzyszenie Wrzosowe Wzgórza, które reprezentowały, Pani Jadwiga Wisłocka, Urszula Wawrzeńczyk, Alicja Mucha, Jadwiga Grygorcewicz. 

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim biorącym udział w tym jakże ważnym i łączącym społeczeństwo wydarzeniu, jednocześnie pokładając nadzieję na kontynuowanie Narodowego Czytania w latach następnych.

Polecamy  zobaczyć mapę uczestników uczestniczących w wydarzeniu.

http://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/lalka/uczestnicy-akcji/

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia