Szukaj

Dni Cedyni 2018 - zapraszamy!

Gmina Cedynia oraz Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają na Cedyńskie Spotkania z Historią.

Zapraszamy na otwarty piknik historyczny, który odbywa się od 1998 roku na polanie pod Górą Czcibora opodal historycznej Cedyni. Jak co roku kulminacyjnym punktem wydarzenia, będzie inscenizacja pierwszego historycznego zwycięstwa oręża polskiego z 24 czerwca 972 roku. Bitwie towarzyszyć będą pokazy dawnych rzemiosł, życia codziennego we wczesnym średniowieczu, prezentacje muzeów i stowarzyszeń historycznych.
Cedyńskie spotkania z historią – edukacyjny piknik na polanie pod Górą Czcibora

Zapraszamy turystów i mieszkańców powiatu gryfińskiego na podróż w czasie i w przestrzeni. Przeniesiemy się w czasie i cofniemy do roku 972 aby doświadczyć jak żyli, pracowali i walczyli nasi przodkowie. W dniach 22-24 czerwca 2018 r., w miejscu historycznej bitwy z 972 roku – pod Górą Czcibora pomiędzy Cedynią a Osinowem Dolnym, odbędą się Cedyńskie Spotkania z Historią.

Święto naszego miasta to niepowtarzalna okazja do zapoznania się z historią naszych przodków. Każdy będzie mógł poznać ich życie, zawody, jakimi się trudnili, przyjrzeć się ich strojom, czy też wsłuchać się w dźwięki średniowiecznej muzyki. Rekonstrukcja wioski z epoki wczesnego średniowiecza to atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Można będzie nie tylko oglądać i podpytywać rzemieślników o tajniki ich zawodów, ale i spróbować swoich sił, między innymi w filcowaniu, robieniu kolorowych krajek, garncarstwie, przędzeniu oraz spróbować potraw jakie jadali nasi przodkowie. Najmłodsi doświadczą jak bawiły się dzieci tysiąc lat temu. Dla spragnionych bardziej widowiskowych doznań, odbędzie się inscenizacja słynnej bitwy pod Cedynią z 24 czerwca 972 r. – dokładnie 1046 lat od wydarzenia.

Zaplanuj swój aktywny weekend w Cedyni! Zapraszamy pod Górę Czcibora na żywą lekcję historii!

Polana pod Górą Czcibora przy drodze wojewódzkiej 124 pomiędzy Cedynią a Osinowem Dolnym / woj. zachodniopomorskie.

Burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz
Burmistrz Bad Freienwalde Ralf Lechmann
Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Nowak
Dyrektor Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Andrzej Łazowski

Szczegóły dotyczące wydarzeń znajdą Państwo na stronie http://dnicedyni.cedynia.pl/

Dni Cedyni 2018

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia