Szukaj

Pokaz filmów dokumentalnych

Muzeum Regionalne w Cedyni i Gmina Cedynia pragnie Państwa zaprosić na cykl fabularyzowanych filmów dokumentalnych pt. „TAJEMNICE POCZĄTKÓW POLSKI“, które zostały zrealizowane w koprodukcji z TVP oraz we współpracy z wybitnymi historykami i archeologami.

Na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, warto poznać także najnowsze hipotezy na temat tego, jak w ogóle powstała Polska - ta piastowska, do której odwoływały się później pokolenia Polaków w czasach niewoli.

"TAJEMNICE POCZĄTKÓW POLSKI" to seria filmów, która została nagrodzona Filmowym Ziemowitem za najlepszy filmowy projekt edukacyjny. Cała seria składa się z pięciu odcinków: "Wyspa władców", "Miasto zatopionych bogów", "Ukryte gniazdo dynastii", "Krzyż i korona" oraz "Droga do królestwa" uzyskały ponad 20 nagród na festiwalach w kraju i za granicą.

Seria stanowi doskonałe uzupełnienie do lekcji historii dla uczniów szkoły podstawowej a dla starszej publiczności prezentują najnowszy stan wiedzy o początkach naszego państwa w bardzo ciekawy i nowy, przystępny sposób. Pomagają w tym komputerowe rekonstrukcje dawnych grodów i budowli, animowane mapy oraz efektowne inscenizacje ważnych wydarzeń w dziejach wczesnopiastowskiego państwa.

Pokaz odbędzie się w Muzeum Regionalnym w piątek 8 czerwca o godzinie 19:00.

Pokaz filmów dokumentalnych

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia