Szukaj

Niedzielny Piknik Rodzinny - relacja

Rozpoczął się cykl spotkań pod nazwą Niedzielne Pikniki Rodzinne. W niedzielę, 20 maja, odbył się pierwszy piknik na placu Wolności w Cedyni. Organizatorzy przygotowali dla gości wiele atrakcji. Głównym tematem wydarzenia były warsztaty rzemiosła historycznego. Zwiedzający mogli zobaczyć, jak pracowali rzemieślnicy z epoki wczesnego średniowiecza.

Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty ceramiki. Przy stanowisku prowadzącej warsztaty – pani Małgorzaty Małeckiej, cały czas ustawiały się kolejki dzieci chętnych do tego, aby stworzyć z gliny swój autorski garnek, wazon lub figurkę. Dzieci mogły również skorzystać z darmowych atrakcji przygotowanych przez pracowników COKiS. Mydlane bańki, modelowanie balonów, gry i zabawy – wszystko to sprawiało dzieciom frajdę.

Chętni goście, którzy przybyli na Piknik Rodzinny, wybrali się o godzinie 14 na spacer po Cedyni z przewodnikiem. Pani Renata Misiura oprowadziła po najciekawszych miejscach i opowiedziała o historii zabytków.

Cieszymy się, że niedzielne wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że kolejne Pikniki przyciągną jeszcze więcej chętnych do poznania historii i miłośników aktywnego spędzania czasu wolnego wspólnie z rodziną na cedyńskim rynku.

Do zobaczenia już 10 czerwca.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia