Szukaj

Tydzień Bibliotek

Kolejny Tydzień Bibliotek za nami. Podczas tegorocznego Tygodnia Bibliotek oferta atrakcji skierowana była głównie do dzieci i młodzieży. Zależało nam na tym, aby to właśnie w tej grupie wiekowej wyrabiać nawyki czytelnicze i poznawcze, są to nasi przyszli dorośli czytelnicy.

Tydzień Bibliotek rozpoczęliśmy od spotkania młodzieży z kapitanami żeglugi wielkiej Eugeniuszem Daszkowskim oraz Włodzimierzem Grycnerem. W czwartek 10.05 w Bibliotece miejskiej uczniowie klas III gimnazjum wcielili się w rolę edytorów książki A. Cieślak podczas warsztatów ” Książka do zrobienia”. Prace można obejrzeć w bibliotece. W piątek 11.05 odbyły się zajęcia z czytania wrażeniowego w Bibliotece Szkolnej. Zabawy było, co nie miara podczas wspólnego czytania. Na zakończenie Tygodnia Bibliotek 14.05 zorganizowaliśmy wycieczkę dla dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedyni oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej z Piasku. Odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnie gdzie dzieci mogły dowiedzieć się jak ważną rolę w życiu odgrywa czytanie i rozwiązywały test czytelniczy. Następnie udaliśmy się do Kościoła Mariackiego gdzie odbyło się wspólne głośne czytanie.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia